Máte-li zájem o zabezpečený přenos dat u své domény skrze protokol https, potřebujete k Vašemu webhostingu aktivovat SSL certifikát. Lze volit certifikát placený i zdarma.

Aktivovat SSL zdarma

U Gigaserveru můžete volit variantu SSL certifikátu zdarma od autority Let’s Encrypte, který lze kdykoliv k Vašemu webhostingu spustit skrze administraci domény admin.gigaserver.cz, kterou naleznete pod položkou “Administrace” sekce “Ostatní”. Návod naleznete v tomto článku.

Aktivovat SSL od placené autority

Další možností je vystavení placeného SSL certifikátu přímo na Vaše údaje. Stačí si vybrat z naší nabídky SSL certifikátů. Placené SSL certifikáty se rozdělují podle autority, která SSL certifikát vydá, a typu použití.

Zatímco mezi jednotlivými autoritami, které SSL certifikáty vydávají, dnes již téměř nenaleznete rozdíl, zvolit správný typ certifikátu může být důležité. Nejpoužívanější typy jsou:

  • Základní SSL certifikát – je možné použít pouze na jedné konkrétní doméně či subdoméně + její verzi s www (čili není možné jej doinstalovat pro více subdomén).
  • Wildcart SSL certifikát – je možné jej použít na neomezené množství subdomén v rámci jedné domény.
  • BussinessID with EV – tento certifikát poskytuje kromě standardního zámečku potvrzující, že je stránka opravdu zabezpečená (více o kontrole, jestli je stránka bezpečná v tomto článku), i zelený proužek v prohlížeči, jak je možné vidět například na našich hlavních webových stránkách.

Placené SSL certifikáty se standardně vystavují na kontaktní údaje uvedené u administrátorského účtu objednávajícího. Může se ovšem stát, že potřebujete, aby byl certifikát vystaven na někoho jiného (např. Vašeho klienta). V takovém případě je nutné nám u objednávky dodat informace o majiteli, na kterého má být certifikát vystaven.

Tyto informace se souhrnně nazývají Certificate signing request (CSR).

Zašlete prosím následující informace:

  • Common Name (doménové jméno webserveru):
  • Organization (přesné jméno organizace, nezkracovat):
  • Organization Unit (oddělení):
  • City or Locality (město, sídlo organizace):
  • Email:
  • State or Province (stát): dvoupísmenná ISO zkratka země

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *