Multihostingem se rozumí webhosting, na kterém můžete mít více webových prezentací různých domén v rámci jednoho webhostingového tarifu. Hlavními výhodami multihostingu jsou nižší náklady na provoz webů z důvodu využití jednoho hostingového tarifu, správa webů na jednom místě nebo možnost snadného vzájemného propojení webových aplikací.

Multihosting je možné zřídit na jakémkoliv z našich webhostingových tarifů. Funguje na základě nastavení aliasů, viz příklad níže. Co je to alias a jak je možné jej nastavit, naleznete v návodu „Jak nastavím alias nebo přesmerování?“. Příklad nastavení multihostingu uvádíme i níže.

Nastavení multihostingu

Vlastníte doménu mojedomena.cz, pro kterou máte zakoupený webhostingový tarif. Přejete si v rámci webhostingového tarifu k této doméně vytvořit web pro svou další doménu dalsimojedomena.cz. 

  1. Bude potřeba se přihlásit na FTP domény mojedomena.cz a tam založit subdoménu, například dalsimojedomena.mojedomena.cz (výběr názvu subdomény je samozřejmě na Vás). Pro připojení k FTP můžete následovat návod „Jak se připojit na FTP?“.
    Pokud nemáte doménu, u které se bude nastavovat alias, vedenou pod námi, nic se neděje, stačí si ji bez nutnosti převodu domény u nás bezplatně zaparkovat. Toto zaparkování domény lze objednat skrze náš objednávkový formulář, viz návod „Parkování domény bez změny registrátora“.
  2. Bude potřeba se přihlásit do administrace správy domény mojedomena.cz a přepnout se do nabídky „Přesměrování / Aliasy“. Na řádku s názvem nové domény (dalsimojedomena.cz) kliknete na tlačítko nastavit viz. Obrázek 1. Zobrazí se Vám formulář, do nějž zadáte název subdomény, kterou jste si vytvořili na FTP v kroku 1, a následně odešlete viz Obrázek 2.
    Obrázek 1

     

    Obrázek 2

 

Poté již stačí do Vámi připravené subdomény nahrát obsah Vašeho nového webu a s radostí jej využívat. V případě dotazů se určitě obraťte na naši technickou podporu, která je k dispozici 24 hodin denně. Technickou podporu můžete kontaktovat pomocí chatu, e-mailu na adrese info@gigaserver.cz či telefonicky na čísle + 420 774 151 730.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *