Pokud v e-mailovém klientovi začalo vyskakovat upozornění na nedůvěryhodný certifikát, který nelze ověřit, bude problém v chybně nastavených hodnotách serverů. Dialogové okno s upozorněním může pro Outlook a Thunderbird vypadat takto:

 

Okno s podobnou chybou ovšem může vyskočit v libovolném e-mailovém klientovi.

Tato chyba je způsobena špatným nastavením hodnot serveru ve Vašich e-mailových klientech. Správná hodnota je mail.gigaserver.cz. Jakákoliv jiná hodnota, i když je funkční, je bohužel chybná, protože na našich serverech je SSL certifikát nainstalován právě pro hodnotu mail.gigaserver.cz. Pokud tedy používáte např. mail.nazev-vasi-domeny.cz, bude se tato chyba pravidelně vyskytovat. Proto je nutné hodnotu opravit v nastavení Vaší schránky v e-mailovém klientovi, který používáte.

Poznámky

  • Další možností je bezpečnostní výjimku schválit a používat současné hodnoty, nicméně při aktualizaci certifikátu se začne objevovat znovu.
  • Chyba se vyskytuje obvykle pouze jednou do roka, a to při aktualizaci certifikátu. Je to dáno právě tím, že jste již výjimku pro aktuální verzi certifikátu schválil(a) někdy dříve.
  • Chyba se vyskytuje, pokud používáte porty SSL, tedy šifrovaný přenos dat.
  • Kompletní seznam doporučených hodnot k nastavení e-mailových schránek naleznete zde.
  • Pokud zakládáte novou schránku, doporučujeme postupovat podle návodů pro jednotlivé e-mailové klienty, naleznete je zde.
  • Ze stejného důvodu se zobrazuje chyba certifikátu, pokud se snažíte připojit na webmail přes adresu mail.nazev-vasi-domeny.cz. Opět je nutné zadávat do prohlížeče adresu mail.gigaserver.cz, která Vás následně přesměruje na náš webmail.

 

Napsat komentář