Naše servery jsou umístěny v datovém centru Master Internet v Brně, v uzamykatelných skříních (rack). Celé datacentrum je klimatizováno a hlídáno ostrahou.

Páteřní síť datacentra Master Internet v Brně je postavena na technologii 10GE (10 Gbit Ethernetu). Spoje jsou tvořeny buď jednou, nebo více 10GE linkami. Aktuální kapacita připojení do zahraničí je zajištěna několika samostatnými 10GE linkami. Do peeringového centra NIX je pro přenosy v rámci ČR datacentrum připojeno Nx10GE. Pro přenosy na Slovensko je využíván samostatný 10GE port ve slovenském peeringovém centru SIX. S velkými sítěmi v ČR (Telefonica O2, UPC atd.) jsou navíc využívána přímá peeringová propojení.

Všechny naše servery jsou postaveny na značkových HW komponentech Hewlett Packard. Díky prověřené kvalitě této značky serverů Vám nabízíme profesionální hostingové služby nejvyšší úrovně.

Průměrná měsíční dostupnost našich serverů je 99,99 %. Běžně dosahujeme u našich služeb stoprocentní měsíční dostupnosti, z důvodu nutných technický odstávek však uvádíme běžnou dostupnost 99,99 % měsíčně. Vše si můžete kdykoliv zdarma ověřit prostřednictvím naší služby vyzkousej.net.

Monitoring serveru je zajišťován jak interními systémy, tak i externě prostřednictvím softwaru Zabbix.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *