Open source diskusní fórum phpBB je systém, který zejména u velkých diskusních fór vyžaduje správnou optimalizaci. Níže přinášíme několik základních rad, jak phpBB optimalizovat tak, aby bylo rychlejší.

TIP: Návod na instalaci diskusní fórum phpBB naleznete zde.
INFO: Pokud chcete na své doméně používat  diskusní fórum phpBB je nutné mít předplacený hostingový tarif (doporučujeme minimálně tarif PRAKTIK). Kompletní nabídku hostingových tarifů naleznete zde.

Všechny níže uvedené změny je možné provést v administraci phpBB.

INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

1. Ochrana proti spamu při registracích

V administraci fóra otevřete kartu “Obecné” a klikněte na sekci “Registrace uživatele”. V části “Obecné možnosti” pak zvolte Ano u možnosti “Povolit obranu proti spamu při registraci”.

bb1

2. Nastavení soukromých zpráv

V administraci fóra na kartě “Příspívání” můžete změnit nastavení chování systému v případě, že má některý uživatel vyčerpán limit pro maximální počet uložených zpráv ve schránce. Výchozí akci při zaplnění schránky lze nastavit na “Smazat staré příspěvky”, narozdíl od možnosti blokace nových zpráv se nebudou nedoručené zprávy hromadit v databázi.

bb2

3. Použití vyhledávání ve fóru pomocí fulltext mysql

V administraci fóra otevřete kartu “Údržba” a klikněte na sekci “Vyhledávač”. Zkontrolujte zda opravu máte vytvořen pouze jeden index. U diskusních fór s větším počtem příspěvků doporučujeme použít index “fulltext mysql”, který není tak veliký a náročný jako “fulltext (native)”. Typ “fulltext (native)” totiž ukládá do databáze celé příspěvky a postupem času může tabulka v databázi “search_wordmatch” obsahovat desítky milonů záznamů, což razatně zvětší velikost takové databáze. Po vytvoření mysql fulltextu je možné smazat starý nativní index.

bb3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *