Pokud chcete na své doméně používat diskusní fórum SMF je nutné mít předplacený hostingový tarif. Kompletní nabídku hostingových tarifů naleznete zde.

INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

Pro samotnou instalaci postupujte následovně:

1. Příprava webhostingu před instalací – Simple Machines Forum vyžaduje pro provoz MySQL databázi. Tu můžete vytvořit v administraci v sekci „Databáze“. Podrobný návod jak vytvořit novou databázi naleznete zde.

2. Stažení instalačního balíčku – na této adrese naleznete instalační balíček. Doporučujeme vždy stažení co nejnovější verze. Rovněž můžete rovnou stáhnout i češtinu na této adrese.

3. Nahrání souborů na FTP – stažený balíček v počítači rozbalte a nahrajte na FTP (návod naleznete zde). Obsah složky s název domény by měl vypadat podobně jako na obrázku níže.

      ftp

4. Nahrání souborů češtiny na FTP stažený balíček v počítači rozbalte a obsah složky nahrajte do složky s názvem domény ( při výzvě potvrďte přepis stávajících souborů). Na FTP budete nahrávat jednu složku a soubor – viz obrázek níže.

ftp2

5. Zahájení instalace – v internetovém prohlížeči spusťte Vaši doménu a zobrazí se Vám stránka, která by měla být v češtině, viz. obrázek níže. Klikněte na „Pokračovat“.

1

6. Nastavení připojení k databázi – jako typ databáze nastavte MySQL. Jako databázový server nastavte localhost. Ostatní údaje naleznete v administraci – zde je možné vytvořit databázi a uživatelský přístup (viz první krok). Předponu tabulek můžete ponechat na “smf_”. Heslo pro databázi si poznačte – budete ho ještě během instalace potřebovat. Po vyplnění stiskněte “Pokračovat”.

2

7. Základní nastavení – v tomto kroku vyplníte název Vašeho fóra. URL adresu můžete ponechat stejnou. Rovněž zaškrtněte “Používat UTF-8 jako výchozí znakovou sadu”. Následně stiskněte “Pokračovat”.

3

8. Vytvoření tabulek – instalace se spojí s databází a Vaše nastavení uloží. Pokračujte stisknutím “Pokračovat”.

4

9. Nastavení účtu administrátora – v tomto kroku zvolte uživatelské jméno, heslo a email pro administrátora fóra. Z bezpečnostních důvodů je nutné znovu zadat heslo pro přihlášení k databázi. Pokračujte stisknutím “Pokračovat”.

5

10. Dokončení instalace – gratulujeme, nyní je instalační proces dokončen. Doporučujeme Vám označit “Klikněte pro smazání tohoto instalačního souboru (install.php)” a poté pokračujte stiskem odkazu “nově nainstalované fórum“.

6

Fórum již můžete začít bez problému využívat.

V případě potíží s instalací můžete kontaktovat technickou podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *