Pokud chcete na své doméně používat diskusní fórum phpBB je nutné mít předplacený hostingový tarif. Kompletní nabídku hostingových tarifů naleznete zde.

INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

Pro samotnou instalaci postupujte následovně:

1. Příprava webhostingu před instalací – phpBB vyžaduje pro provoz MySQL databázi. Tu můžete vytvořit v administraci v sekci „Databáze“. Podrobný návod jak vytvořit novou databázi naleznete zde.

2. Stažení instalačního balíčku – na této adrese naleznete instalační balíček. Doporučujeme vždy stažení co nejnovější verze.

3. Nahrání souborů na FTP – stažený balíček v počítači rozbalte a nahrajte na FTP (návod naleznete zde). Obsah složky s název domény by měl vypadat podobně jako na obrázku níže.

1

4. Příprava české lokalizace -na této adrese naleznete balíček s českým překladem. Stáhněte ho do počítače a otevřete. Složky “language” a “styles” zkopírujte na FTP.

2

5. Zahájení instalace – v internetovém prohlížeči spusťte Vaši doménu a zobrazí se Vám stránka, která by měla být v češtině, viz. obrázek níže. Klikněte na “Instalovat”.

3

Po přečtení stránky “Vítejte v instalaci” pokračujute na další krok, kterým je kontrola kompatibility. Na serveru je dostupné vše, co phpBB potřebuje k provozu. Pokud budete chtít povolit volitelnou funkci allow_url_fopen, stačí kontaktovat technickou podporu. Pokud změnu nevyžadujete (nebo již proběhla) klikněte na “Začít instalaci”.

4

6. Nastavení připojení k databázi – jako typ databáze nastavte MySQL a MySQLi rozšířením. Jako databázový server nastavte localhost. Ostatní údaje naleznete v administraci. Po vyplnění údajů pokračujte na další krok.

2

5

Pokud jste vše nastavili správně, objeví se na další stránce “Úspěšně připojeno”. Pokud to tak je, pokračujete na další krok.

7. Nastavení administrátorského účtu – v tomto kroku vyplníte uživatelské jméno a heslo administrátora. Také je nutné zvolit výchozí jazyk diskusního fóra a nastavit kontaktní e-mailovou adresu. Po vyplnění požadovaných údajů pokračujte až na krok “Pokročilá nastavení”.

8. Pokročilá nastavení – měnit tato nastavení je nutné jen pokud víte, že potřebujete mít nastavené jiné pro chod fóra. Pokud si nejste jisti, pokračujte; všechny údaje lze změnit později v administraci fóra. Pokud již víte, že budete potřebovat prostřednictvím fóra odeslílat emaily, tak je nutné tuto funkci povolit. Volba použítí SMTP záleží na Vás, budou fungovat obě volby. Pokud se pro použití SMTP rozhodnete, tak musíte mít na daném SMTP serveru založenou schránku. Na našem webhostingu to můžete provést dle tohoto návodu. V případě použití našeho SMTP serveru je adresa mail.gigaserver.cz. Uživatelské jméno a heslo si nastavíte v adminsitraci.

Nastavení URL serveru změňte pouze v případě, že máte na doméně nainstalován SSL certifikát.

6

Nyní pokračujte až na poslední krok instalace.

9. Smazání instalační složky – nyní je ještě nutné smazat instalační složku, vraťte se proto do FTP klienta a vymažte složku s názvem “install”.

Nyní se můžete přihlásit a vytvořit diskusní fórum.

V případě potíží s instalací můžete kontakovat technickou podporu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *