V článku se seznámíme s novými pravidly registrace, prodloužení a správy domény .SK. Hlavními novinkami je, že vše lze vyřešit online. Změna majitele nebo registrátora je bezplatná. Podrobnosti získáte vždy kliknutím na oddíl, který Vás zajímá.

  • Může obsahovat pouze znaky [a-z,0-9,-].
  • Délka domény je 2 až 63 znaků.
  • Začíná nebo končí písmenem nebo číslicí.
  • Spojovník „-“ je z obou stran oddělený číslicí nebo písmenem.
  • Doménové jméno se nesmí shodovat s jinou TLD, není tedy možné registrovat například cz.sk nebo com.sk.
Majitelem domény může být fyzická nebo právnická osoba, která má doručovací adresu v některém z členských států Evropské unie, ve státě Evropského hospodářského prostoru nebo v členském státě Evropského sdružení volného obchodu.

Přes náš objednávkový formulář, naleznete ho zde.
Stačí kontaktovat naši podporu prostřednictvím e-mailu na info@gigaserver.cz. Už není třeba žádosti s notářským ověřením, vše jde nově elektronicky. Změna je zdarma a online.
Doménu lze prodloužit nanejvýš na deset let, nejméně na rok. Pokud si ji přejete prodloužit o víc než rok, stačí se nám kdykoli ozvat.
Převod si můžete objednat e-mailem na info@gigaserver.cz, případně je možné využít objednávkový formulář. Při změně registrátora se doména o rok prodlužuje. Po objednávce transferu Vám přijde faktura. Jakmile přijmeme Vaši platbu, požádáme Vás o zaslání hesla AUTH-ID, které zjistíte u původního registrátora domény. Pomocí tohoto hesla zahájíme převod pod naši správu.
V centrálním registru SK-NIC na https://whois.sk-nic.sk/.
Pokud je majitelem fyzická osoba, v registru se zobrazí pouze jméno a příjmení. U právnické osoby nebo živnostníka se zobrazuje jméno, příjmení, název společnosti a adresa.
Během čtyřiceti dní od expirace (vypršení) je pouze možné doménu prodloužit, ale už se nezobrazuje na internetu. Nelze provést změnu majitele domény, doména i e-mailové schránky nejsou funkční. Následující den je doména smazaná z registru a je uvolněna pro případného dalšího zájemce o doménu. Poté si ji může nový zájemce nově zaregistrovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *