Pokud na doméně využíváte SSL certifikát, ať už některý z naší nabídky placených certifikátů nebo certifikát autority Let’s Encrypte, který je zdarma, je po nainstalování a spuštění SSL vhodné ověřit, že jsou Vaše stránky opravdu bezpečné. Často se může stát, že obsahují vnitřní odkazy (např. na obrázek) či iframe, které nejsou přes SSL zabezpečeny a je nutné je opravit.

To, jestli je URL webu bezpečná, můžete zjistit pouhým okem už při prochází stránky v prohlížeči, a to tak, že stránka obsahuje zelený zámek v adresní řádce prohlížeče před odkazem https:

Bezpečnost https padlockChrome2 – Google Chrome Bezpečnost https paddlockWrongChrome – Google Chrome nezabezpečeno
Bezpečnost https padlockChrome– Firefox Bezpečnost https paddlockWrongFirefox – Firefox nezabezpečeno
Bezpečnost https padlockIE– Internet Explorer, zde je zámek šedý, nicméně stále platí, že je URL v pořádku. Oproti ostatním prohlížečům nevidím část „https://“. Pokud se žádný zámek neobjeví, není stránka zabezpečena

 

Pokud některá ze stránek zelený rámeček neobsahuje, bude obsahovat odkaz, který je nutné opravit. V takovém případě doporučujeme URL stránky zkontrolovat přes web https://www.whynopadlock.com/, který nám napoví, která část stránky není bezpečná. Tu následně v kódu opravíme.

Comments

 1. Michael

  Dobrý den,
  mohli byste prosím ověřit, jestli je tato stránka bezpečná? …………………….
  Děkuji.

  1. Petr Sejkora

   Dobrý den Michaeli,
   prosím nezasílejte nám do naší poradny odkazy na nevyžádanou reklamu na obdobné služby.
   Díky za pochopení.
   Petr Sejkora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *