Pokud máte na své doméně aktivní SSL certifikát, je možné prezentaci přesměrovat na protokol https, který šifruje přenos dat. Aby prezentace směřovala na https a tedy běžela ve tvaru https://domena.cz, je potřeba na FTP vytvořit soubor, který pojmenujte “.htaccess“, případně pokud již existuje, bude nutné jej editovat. Do souboru .htaccess vložte/přidejte následující kód:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule (.*) https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301,NC]

Pokud máte svou doménu zaregistrovanou v Google v Nástrojích pro vývojáře, nezapomeňte si i zde nastavit, že doména nově využívá https. To provedete tím, že web znovu přidáte, nově ale s https.

APLIKACE

Pokud používáte veřejně dostupné redakční systémy či e-shopy, většinou není úprava souboru .htaccess nutná. Níže naleznete návody pro nejpoužívanější z nich.

WordPress

Ve WordPressu obvykle stačí v levém menu zvolit Nastavení -> Obecné. Zde přenastavte třetí a čtvrtou hodnotu Instalace WordPressu (URL) a Úvodní stránka webu (URL) na hodnotu https://nazevdomeny.cz, čili jen přidáte písmeno s za text http a nastavení uložte.

Wordpress nastavení SSL

Někdy se může stát, že toto nastavení nepomůže. V takovém případě můžete zkusit některý z pluginů k tomu určený, např. ReallySimpleSSL, případně je možná opět úprava souboru .htaccess

Prestashop

V Prestashopu nastavení SSL naleznete v levém menu v nabídce Konfigurace -> Hlavní. Zde nejdříve klikneme na odkaz Před povolením SSL klikněte prosím sem pro použití HTTPS protokolu.Prestashop-SSL1

Adminastrace Prestashopu se tím přesměruje a zároveň zkontroluje, že je SSL certifikát opravdu nainstalován, a následně povolí nastavit https přes tlačítko Povolit SSL a Vynutit SSL pro všechny stránky. Nastavení uložte.

Prestashop-SSL2

 Joomla

Přejděte do administrace systému Joomla na adrese mojedomena.cz/administrator. Konfiguraci SSL naleznete v menu Systém -> Globální nastavení -> záložka Server. Zde naleznete možnost Vnutit SSL, nastavte ji na Kompletní stránky a volbu uložte.

Vnutit SSL pro Joomla

Comments

    1. Tomáš Kolek

      Děkujeme Vám za Vaší zpětnou vazbu. Jsme rádi, že Vám návod pomohl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *