Pokud máte na své doméně aktivní SSL certifikát, je vhodné nastavit pro svou doménu automatické přesměrování na protokol https. K tomu stačí na FTP vytvořit, případně upravit již existující soubor .htaccess. Do něj vložte následující kód:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule (.*) https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301,NC]

Pokud máte Vaši doménu zaregistrovanou v Google v Nástrojích pro vývojáře, nezapomeňte si i zde nastavit, že doména nově využívá https. To provedete tím, že web znovu přidáte, nově ale s https.

APLIKACE

Pokud používáte veřejně dostupné redakční systémy či eshopy, většinou není úprava souboru .htaccess nutná. Níže naleznete návody pro nejpoužívanější z nich.

WordPress

Ve WordPress obvykle stačí v levém menu zvolit „Nastavení“ -> „Obecné„. Zde přenastavte třetí a čtvrtou hodnotu „Instalace WordPressu (URL)“ a „Úvodní stránka webu (URL)“ na hodnotu https://nazevdomeny.cz – čili jen přidáte písmeno „s“ za text http a nastavení uložte.

Wordpress nastavení SSL

Někdy se může stát, že toto nastavení nepomůže. V takovém případě můžete zkusit některý z pluginů k tomu určený, např. WP Force SSL, případně je možná opět úprava souboru .htaccess

Prestashop

V Prestashopu nastavení SSL naleznete v levém menu v nabídce „Konfigurace“ -> „Hlavní„. Zde nejdříve klikneme na odkaz „Před povolením SSL klikněte prosím sem pro použití HTTPS protokolu„.Prestashop-SSL1

Adminastrace Prestashopu se tím přesměruje a zároveň zkontroluje, že je SSL certifikát opravdu nainstalován, a následně povolí nastavit https přes tlačítko „Povolit SSL“ a „Vynutit SSL pro všechny stránky“ a nastavení uložte.

Prestashop-SSL2

 Joomla

Přejděte do administrace systému Joomla na adrese mojedomena.cz/administrator – konfiguraci SSL naleznete v menu „Systém“ -> „Globální nastavení“ -> záložka „Server„. Zde naleznete možnost „Vnutit SSL„, tento nastavte hodnotu na „Kompletní stránky“ a volbu uložte.

Vnutit SSL pro Joomla

Napsat komentář