Pokud chcete na své doméně používat  e-shop QuickCart je nutné mít předplacený hostingový tarif. Kompletní nabídku hostingových tarifů naleznete zde.

INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

Pro samotnou instalaci postupujte následovně:

1. Stažení instalačního balíčku – na této adrese naleznete instalační balíček. Doporučujeme vždy stažení co nejnovější verze.

2. Nahrání souborů na FTP – stažený balíček v počítači rozbalte a nahrajte na FTP (návod naleznete zde). Obsah složky s název domény by měl vypadat podobně jako na obrázku níže.

6

3. Oprava souboru .htaccess – mezi instalačními soubory je i soubor .htaccess, který obsahuje zakázané direktivy. Ty je nutné zakomentovat.  Nejdříve si zadejte Vaši doménu do prohlížeče a zobrazí se Vám chyba, viz. obrázek níže. V textovém poli vlevo jsou vypsány nepovolené direktivy, v poli vpravo je pak opravená verze. Opravu provedete následovně.

  1. V FTP klientovi najdete soubor .htaccess (pokud ho nevidíte, zkontrolujte zda máte zobrazeny skryté soubory – více zde).
  2. Soubor .htaccess upravte, buď zvolte přímo upravit v FTP klientovi nebo soubor zkopírujte zpět do PC, otevřete ho v nějakém editoru (notepad, pspad), upravte a nahrejte zpět na FTP.
  3. Soubor editujte tak, že smažete celý jeho obsah a nově tam zkopírujete to, co je v prohlížeči v pravém textovém poli a uložíte

1

4. Dokončení instalace – pokud jste soubory .htaccess opravili správně, tak je instalace dokončena. Měla by se Vám zobrazit stránka podobná obrázku níže.

2

5. Základní konfigurace e-shopu – nejdříve je nutné přihlásit se do administrace. To provedete tak, že do internetového prohlížeče zadáte http://vasedomena.tld/admin.php. Login i heslo (password) pro první přihlášení je admin.

3

Jako první věc po přihlášení je nutné změnit přihlašovací údaje. Můžete kliknout buď na tlačítko “More” na hlavní stránce nebo ve vodorovném menu na “Tools” – “Settings”.

4

Nyní kliknete na “Edit” a vyplníte nové heslo. Také doporučujeme změnit login “admin” a také vyplnit administrátorský email. Po vyplnění kliknete vpravo na “Save”.

5

V případě potíží s instalací můžete kontakovat technickou podporu.

TIP: Chcete mít QuickCart česky? Pokračujte na návod zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *