Pokud chcete na své doméně používat  e-shop OpenCart je nutné mít předplacený hostingový tarif (doporučujeme minimálně tarif PRAKTIK). Kompletní nabídku hostingových tarifů naleznete zde.

INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

Pro samotnou instalaci postupujte následovně:

1. Příprava webhostingu před instalací – OpenCart vyžaduje pro provoz MySQL databázi. Tu můžete vytvořit v administraci v sekci “Databáze”. Podrobný návod jak vytvořit novou databázi naleznete zde.

2. Stažení instalačního balíčku – na této adrese naleznete instalační balíček. Doporučujeme vždy stažení co nejnovější verze.

3. Nahrání souborů na FTP – stažený balíček v počítači rozbalte a nahrajte na FTP (návod naleznete zde). Obsah složky s název domény by měl vypadat podobně jako na obrázku níže.

1

4. Příprava instalace – nyní je nutné přípravit konfigurační soubory na FTP. Soubor config-dist.php přejmenujte na config.php. Totéž udělejte ve složce “admin”.

5. Zahájení instalace – v internetovém prohlížeči spusťte Vaši doménu a zobrazí se Vám stránka podobná obrázku níže. Potom si přečtete a  odsouhlasíte podmínky zaškrtunítm “I agree to the license”  a kliknete na “Continue”.

Pozn.: některé verze OpenCart obsahují soubor .htaccess se zakázanými direktivami. V takovém případě se podívejte na návod zde.

2

6. Kontrola kompatibility – kontrola by měla proběhnout v pořádku, stejně jako je na obrázku níže. Pokud je to tak v pořádku, kliknete na “Continue”.

3

7. Nastavení připojení k databázi – zde je nutné použít údaje, které máte nastaveny v administraci v sekci „Databáze“. Jako databázový server nastavte localhost. Ostatní údaje naleznete v administraci.

Údaje z administrace doplníte podle obrázku níže a kliknete na “Continue”.

zaloha_db 4

8. Smazání instlační složky – na závěr je nutné smazat instalační složku na “FTP”. Vraťte se tedy do FTP klienta a vymažte složku “install”.

9. Dokončení instalace – instalace je dokončena, do administrace e-shopu se můžete přihlásit na URL ve tvaru “vasedomena.tld/admin”.

V případě potíží s instalací můžete kontakovat technickou podporu.

TIP: Chcete mít OpenCart česky? Pokračujte na návod zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *