Pokud Vám instalace Simple Machines Forum navrací chybové hlášení “Chyba databáze” nebo v originále “Database Error”, tak to může být způsobeno:

1. Nekorektní nastavení databáze – ověřte nastavení v konfiguračním souboru settings.php, který naleznete na FTP. Konkrétně se jedná o řádky:

$db_type = 'mysql';

$db_server = 'adresa server'; (defaultně localhost)

$db_name = 'nazev-databaze';

$db_user = 'login-databaze';

$db_passwd = 'heslo-databaze';

$db_prefix = 'prefix'; (prefix, defaultně smf_)

Veškeré údaje můžete naleznout administraci služeb v sekci Databáze (viz obrázek). Přihlášení pod uživatelským jménem a heslem můžete rovněž ověřit v phpmyadmin (údaje o serveru naleznete rovněž v administraci).

2

2. Poškozená databáze – pokud je nastavení databáze v konfiguračním souboru správné, tak se může jednat o poškozenou databázi – v tomto případě se například může objevovat chybové hlášení “Incorrect key file for table ‘…’ try to repair it…“. Pro opravu se přihlašte pod uživatelským jménem a heslo pro přístup k databázi v phpmyadmin a zde označte všechny tabulky v databázi s fórem a zvolte možnost “Opravit tabulku” a tlačítko “Proveď” (viz obrázek níže). Po opravě znovu označte všechny tabulky a zvolte možnost “Optimalizovat tabulku”. Před prvním krokem doporučujeme pro jistotu provést zálohu stávající databáze.

smfrep

V případě, že se chyba objevuje nadále, můžete kontaktovat naší technickou podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *