Ukážeme si, jak změnit mail držitele domény, pokud je kontakt u jiného registrátora a k původní schránce už nemáme přístup. Bude se jednat o transfer kontaktu na základě žádosti s úředně ověřeným podpisem.

Doména a její kontakt můžou mít rozdílné registrátory. Důležité je, aby údaje uvedené v registru byly správné, protože chybné můžou vést ke zrušení domény bez náhrady. Tento návod Vám pomůže, pokud jsou splněné následující podmínky:

  • Doménu máte zaregistrovanou u nás;
  • Kontakt domény je u jiného registrátora;
  • K mailu uvedeného v kontaktu už nemáte přístup.

Pokud jsou doména i kontakt u nás a ke schránce máte přístup, vhodný pro Vás bude jiný návod, a to na úpravu kontaktu.

Jak na transfer kontaktu

Jako první budeme potřebovat identifikátor držitele. Zjistíme ho na WHOIS českého registru, a to zde: https://www.nic.cz/whois/

Ve správě domén na adrese https://domeny.gigaserver.cz přejdeme do nabídky CZ DOMÉNY > Kontakty > Alt. heslo k transferu. Zobrazí se formulář, na základě kterého nám stránka vytvoří žádost. Postup je následující:

  1. Zadáme identifikátor držitele (kontaktu);
  2. Zadáme e-mail, kam nám dorazí heslo;
  3. Klikneme na Vygenerovat žádost;
  4. Vytvoří se nám žádost, na kterou se objeví odkaz. Vytiskneme si ji a postupujeme dle pokynů na ní vedených.

Jakmile český registr žádost zpracuje, dorazí nám na e-mail heslo. Využijeme ho, abychom kontakt převedli pod správu Gigaserveru, a to na této stránce: https://domeny.gigaserver.cz/system/kontakty/transferovat-kontakt.html Právě zde také zadáme novou mailovou adresu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *