Vlastníte již nějaký kontakt v .cz registru, který byl vytvořen ať už jiným registrátorem .cz domén či přes službu mojeID a přejete si ho používat i v rámci našich služeb? Nebo využíváte kontakt v rámci jiného účtu v naší administraci a chcete si jej importovat pod jiný účet? V takovém případě stačí provést import kontaktu po přihlášení do daného účtu přes administrátorské rozhraní admin.gigigaserver.cz.

Postup pro import kontaktu

1. V levém menu zvolte sekci Kontakty a klikněte na tlačítko “Importovat kontakt“.

2. Otevře se formulář pro importování nového kontaktu. Do kolonky “ID v registru” vložte hodnotu identifikátoru (název kontaktu, ID kontaktu), který si přejete naimportovat. Vyplňte i ostatní údaje a pokračujte kliknutím na tlačítko “Odeslat“.

3. Po odeslání formuláře je na kontaktní emailovou adresu kontaktu zasláno z adresy podpora@gigaserver.cz emailem heslo pro import kontaktu, tzv. AUTH-ID. Heslo zkopírujte do pole “Auth-ID” a potvrďte kliknutím na tlačítko “Odeslat”.

3. To je vše! Tím je kontakt importován a zobrazí se v seznamu kontaktů v administraci, sekce Kontakty.

Zjištění hodnoty ID kontaktu

Co když hodnotu ID Vašeho kontaktu neznáte? Je několik možností, jak hodnotu zjistit. Níže uvádíme některé příklady.

1. Znám název domény

Pokud znáte název domény, stačí si doménu vyhledat přes formulář “Vyhledávání v registru” přímo na stránkách registru .cz domén. Jakmile se výpis domény zobrazí, hodnotu Vašeho identifikátoru naleznete v řádku “Držitel“.

2. Mám účet u služby mojeID

Pokud máte vytvořen účet pod službou mojeID, je ID Vašeho kontaktu zároveň uživatelským jménem, pod kterým se k této službě přihlašujete.

3. Mám již kontakt vytvořen u gigaserver.cz, ale pod jiným účtem

V takovém případě hodnotu identifikátoru kontaktu získáte přímo v administraci admin.gigaserver.cz, sekce Kontakty. V řádku s kontaktem, který chcete importovat, klikněte na ikonu lupy , čímž zobrazíte detailní informace kontaktu. Hodnota ID je v části “Handles“, konkrétně se musí jednat o handle pro registr cz (čili je řádek uvozen hodnotou “cz:“) – hodnotou ID je hodnota uvedená za dvojtečkou, viz příklad pro handle GIGASERVER.

– v tomto příkladu je správná hodnota identifikátoru pouze část GIGASERVER.

Pokud ani jedna z výše uvedených možností není možná nebo si nejste způsobem získání hodnoty ID kontaktu jistí, můžete se kdykoliv obrátit na naši podporu a my se pro vás hodnotu ID kontaktu pokusíme získat.

Poznámky:

  • Pokud si přejete importovaný kontakt přiřadit k nějaké již existující službě, je to možné provést přímo v administraci v sekci Služby přes funkci “Hromadné operace”. Kompletní návod se dočtete zde.
  • Jakmile je kontakt importován, je možné jej zvolit i v rámci objednávání nových služeb přes náš objednávkový formulář na našich hlavních stránkách www.gigaserver.cz.
  • Není bohužel možné importovat handlery z jiných registrů než z registru .cz domén.
  • Email s heslem k importu kontaktu nedorazil? U daného kontaktu bude pravděpodobně uvedená jiná emailová adresa než očekáváte. Nejjednodušší je ověřit, jestli je emailová adresa správná přímo v administrátorském prostředí, přes které byl kontakt vytvořen (služba mojeId, naše administrace či registrátor kontaktu) nebo se opět obraťte na naši podporu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *