V případě, že si přejete provést změnu nameserverů (NSSETu), můžete tuto změnu provést v administraci. Pro změnu postupujte pomocí tohoto návodu:

1. Přihlaste se do administrace na adrese https://admin.gigaserver.cz/

2. Pod záložkou “Služby” (v levém panelu), klikněte na ikonku modré tužky u domény, kde si přejete nameservery změnit

3. V dialogu, který se zobrazí, přejděte pod záložku “Jmenné servery”

Další nastavení se odvíjí od koncovky domény:

Pro CZ domény

4.1 Zadejte identifikátor NSSETu (pokud jej nemáte, pokračujte ke kroku 4.2 v opačném případě pokračujte ke kroku 4.3),


4.2 Pokud nemáte nebo neznáte identifikátor NSSETu, můžete zadat servery manuálně. Adresy serverů zadejte do první kolonky “Název serveru”,


4.3. Klikněte na tlačítko “Uložit” – na kontaktní emailovou adresu vlastníka je zaslán email s odkazem k potvrzení změny. Po provedení potvrzení jsou nové name servery uloženy. Změna se projeví do 48 hodin, obvykle však mnohem dříve.

PoznámkaPotřebujete-li u nameserveru uvést tzv. glue záznam, můžete tento záznam uvést v druhé kolonce. Je možné přidat jednu nebo více IPv4 a/nebo IPv6 (oddělených čárkou).

U ostatních domén

5.1 Zadejte adresy serverů do první kolonky “Název serveru”,

5.2 Klikněte na tlačítko “Uložit” – na kontaktní emailovou adresu vlastníka je zaslán email s odkazem k potvrzení změny. Po provedení potvrzení jsou nové name servery uloženy. Změna se projeví do 48 hodin, obvykle však mnohem dříve.

PoznámkaPokud jste již údaje přepsali a potřebujete z nějakého důvodu zjistit původní hodnoty, můžete kliknout na odkaz “Resetovat formulář”, čímž se údaje ve formuláři přepíši na hodnoty před změnou.

Změna nameserverů zpět na Gigaserver

Pokud máte již nameservery nastaveny na jiného poskytovatele a přáli byste si je směrovat zpátky na nás, není nic jednoduššího, než kliknout na odkaz “Nastavit NS GIGASERVER.CZ” a potvrdit kliknutím na tlačítko “Uložit”.

 

Pokud si nebudete vědět s nastavením rady, nabízíme NONSTOP zákaznickou podporu. V případě jakéhokoliv dotazu nebo problému, nás můžete kdykoliv kontaktovat pomocí chatu, e-mailu na adrese info@gigaserver.cz nebo telefonicky na čísle + 420 774 151 730.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *