V případě, že si přejete provést změnu nameserverů (NSSETu), můžete tuto změnu provést ve své administraci, po přihlášení na stránce admin.gigaserver.cz.

Pro změnu postupujte pomocí tohoto návodu:

Jakmile se přihlásíte do administrace, zvolíte sekci “služby”. Jakmile budete v této sekci, tak u Vámi požadované domény kliknete na tlačítko “Rozbalit”.

Po kliknutí na tlačítko “Rozbalit” se rozbalí detail služby s možností pro editace služby.  Zde klikněte buď na záložku “Jmenné servery” nebo na zvýrazněný obrázek tužky či přímo na tlačítko “Nastavení nameserverů”. Díky tohoto kroku se dostaneme do nastavení Vaších jmenných serverů.

Další nastavení se odvíjí od koncovky domény:

Pro CZ domény

Na záložce “Jmenné servery” zadejte identifikátor NSSETu (ten popřípadě získáte u požadovaného registrátora).

Pokud nemáte nebo neznáte identifikátor NSSETu, můžete zadat servery manuálně. Adresy jednotlivých serverů vložte postupně do volných kolonek “Název serveru”.


Na závěr klikněte na tlačítko “Uložit” – na kontaktní emailovou adresu vlastníka Vám dorazí e-mail s odkazem k potvrzení změny. Po provedení potvrzení jsou nové nameservery/NSSET uloženy. Změna se projeví do 48 hodin, obvykle však tato změna proběhne mnohem dříve.

PoznámkaPotřebujete-li u nameserveru uvést tzv. glue záznam, můžete tento záznam uvést v druhé kolonce. Můžete přidat jednu nebo více IPv4 a/nebo IPv6 (oddělených čárkou).

U ostatních domén

Zadejte adresy serverů do první kolonky “Název serveru”.

Po kliknutí na tlačítko “Uložit” se zašle na Vámi zvolený e-mail odkaz na potvrzení nově nastavených změn. Jakmile tento e-mail potvrdíte, budou nové nameservery uloženy. Změna se projeví do 48 hodin, obvykle však mnohem dříve.

PoznámkaPokud jste již údaje přepsali a potřebujete zjistit původní hodnoty, klikněte na odkaz “Resetovat formulář”, čímž si údaje ve formuláři přepíší opět na hodnoty před změnou.

Změna nameserverů zpět na Gigaserver

Pokud nameservery Vaší domény směřují na jiného poskytovatele a přáli si je vrátit zpět na naše, není nic jednoduššího, než kliknout na odkaz “Nastavit NS GIGASERVER.CZ” a potvrdit kliknutím na tlačítko “Uložit”.

Pokud si nebudete vědět s nastavením rady, nabízíme NONSTOP zákaznickou podporu. V případě jakéhokoliv dotazu nebo problému, nás můžete kdykoliv kontaktovat pomocí chatu, e-mailu na adrese info@gigaserver.cz nebo telefonicky na čísle + 420 774 151 730.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *