Pokud chcete na své doméně používat redakční systém Joomla!, je nutné mít předplacený hostingový tarif (doporučujeme minimálně tarif PRAKTIK). Kompletní nabídku hostingových tarifů naleznete zde.

TIP: Pokud nechcete redakční systém Joomla! instalovat manuálně, můžete využít automatickou instalaci v administraci služeb.
INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

Pro samotnou instalaci postupujte následovně:

1. Příprava webhostingu před instalací – redakční systém Joomla! vyžaduje pro provoz MySQL databázi. Tu můžete vytvořit v administraci v sekci „Databáze“. Podrobný návod jak vytvořit novou databázi naleznete zde.

2. Stažení instalačního balíčku – na adrese http://www.joomla.org/download.html naleznete verze redakčního systému, které jsou v češtině. Doporučujeme vždy stažení co nejnovější verze.

3. Nahrání souborů na FTP – stažený balíček v počítači rozbalte a nahrajte na FTP (návod naleznete zde). Obsah složky s název domény by měl vypadat podobně jako na obrázku níže.

ftp

4. Zahájení instalace – v internetovém prohlížeči spusťte Vaši doménu a zobrazí se Vám stránka podobná obrázku níže. Potom vyplníte požadované údaje a kliknete na „Následující“.

1

5. Nastavení připojení k databázi – zde je nutné použít údaje, které máte nastaveny v administraci v sekci „Databáze“. Jako typ databáze vyberte MySQLi a databázový server nastavte na localhost. Ostatní údaje naleznete v administraci.

2

Údaje z administrace doplníte podle obrázku níže a kliknete na „Následující“.

3

6. Finalizace – pokud je databáze správně připojena, objeví se finalizace nastavení. Joomla nabídne nahrání ukázkových dat, což se doporučuje zejména začátečníkům. Po dokončení finálního nastavení kliknete na „Instalovat“.

4

7. Dokončení instalace – po dokončení instalace odstraňte instalační složku. Potom už se můžete přihlásit do administrace nebo se podívat jak vypadá Váš web. Případně je možné doinstalovat další jazykové balíčky.

Standardní stránka pro přihlášení je umístěna na vasedomena.tld/administrator

5

V případě potíží s instalací můžete kontakovat technickou podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *