1. Alias nastavíte pomocí administrace, kterou naleznete na admin.gigaserver.cz – sekce “Administrace” -> “Přesměrování / Aliasy”. Postup je takový, že v administraci budete mít otevřenou cílovou doménu a v tabulce v sekci “Aliasy”, kliknete na “Nastavit” u domény, pro kterou chcete alias nastavit.

alias1

V dalším kroku můžete zadat název subdomény, na kterou má být alias nastaven. V případě, že alias nechcete na subdoménu nastavit, nechte pole prázdné.

alias2

V případě, problémů můžete emailem kontaktovat podporu. Napíšete z které domény či subdomény na kterou doménu či subdoménu směřovat.

2. Přesměrování je možné nastavit přes administraci – sekce “Administrace” -> “Přesměrování/Aliasy”. Postup je takový, že v administraci budete mít otevřenou doménu, kterou chcete přesměrovat na jinou adresu, kterou zadáte do textového pole včetně http://.

presmerovani

Další možnost jak nastavit přesměrování je například pomocí souboru .htaccess, který si můžete nahrát na Vaše FTP (TIP: Jak zobrazit skryté soubory?). Do něj dáte následující:


RewriteEngine on
RewriteRule (.*) http://www.na_jakou_domenu_se_ma_smerovat.cz/$1 [R,QSA,L]


Pro nastavení přesměrování pomocí souboru .htaccess je nutné mít u domény alespoň minimální tarif, protože je na FTP nutné umístit soubor.

Jaký je v tom rozdíl?
Alias se chová tak, že pokud zadáte domena1.cz načte domena2.cz, ale domena1.cz zůstane v prohlížeči. U nás na něj vystačuje tarif parking, který je zdarma.
Přesměrování doménu opravdu přesměruje, tudíž nezůstane v prohlížeči zadaná stránka, ale objeví se ta na kterou se přesměrovává.

Comments

    1. Tomáš Kolek

      Dobrý den,
      děkujeme za Váš dotaz. Počet aliasů u domény nijak omezený nemáme. Přejeme Vám pěkný den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *