Optimalizaci tabulek v databázi lze provést skrze prostředí phpMyAdmin. Přihlášení do tohoto prostředí naleznete na stránce mysql.gigaserver.cz. V případě, že si své přihlašovací údaje k databázi nepamatujete, je možné vytvořit si nové v administraci webhostingu na stránce admin.gigaserver.cz v sekci „Administrace“ -> „Databáze“. V této sekci nahoře, naleznete pod odkazem „Zobrazit údaje pro přihlášení k databázím“ potřebné údaje pro přihlášení k databázi. Bližší informace naleznete v našem článku týkajícího se vytvoření uživatele a databáze.

Po přihlášení je nutné vybrat si databázi, u které si přejete optimalizaci provést. V případě obrázku níže se jedná o databázi example_com.

Jakmile si kliknutím databázi otevřete, načtou se Vám všechny tabulky v databázi. Dole pod tabulkami naleznete možnost „Zaškrtnout vše“. Tímto krokem se Vám označí všechny tabulky v databází, a pak výběrem viz. obrázek níže zvolíte možnost „Optimalizovat tabulku“.

 

Optimalizace se spustí v momentě odkliknutí možnosti „Optimalizovat tabulku“. Samotná akce trvá pár sekund, záleží však na velikosti databáze.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *