Open source e-shop Prestashop je systém, který k dosažení optimálního výkonu vyžaduje správné nastavení systému. Níže přinášíme několik základních rad, jak Prestashop optimalizovat tak, aby byl rychlejší.

TIP: Návod na instalaci e-shopu Prestashop naleznete zde.
INFO: Pokud chcete na své doméně používat  e-shop Prestashop je nutné mít předplacený hostingový tarif (doporučujeme minimálně tarif PRAKTIK). Kompletní nabídku hostingových tarifů naleznete zde.

Všechny níže uvedené změny je možné provést v administraci Prestashopu. Obecně platí, že nastavení výkonu, které je níže uvedeno je vhodné spíše pro e-shopy, které mají ukončený vývoj. V opačeném případě se nemusí projevovat změny, které jsou při vývoji prováděny např. ve zdrojových kódech.

INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

1. Nastavení cache – toto nastavení naleznete v administraci v sekci „Nástroje“ – „Výkon“. V části „Cahování“ pak u možnosti „Povolit cache“ zvolíte „ANO“. Jako systém dočasné paměti vyberte „Souborový systém“. Po změně nastavení nezapomeňte vše uložit.

presta2

2. Kompilace šablony – kompilace šablon je náročný proces, který Prestashop zpomaluje. V administraci v sekci „Nástroje“ – „Výkon“ je lepší zvolit možnost „Nikdy nekompilovat soubory šablon“. Také je vhodné zapnout Dočasnou paměť (Cache) i pro šablonu. Po změně nastavení nezapomeňte vše uložit.

presta

3. CCC (Kombinace, Komprese a Cache) – opět v administraci v sekci „Nástroje“ – „Výkon“. Kromě hodnot „Minify HTML“ a „Komprese vloženého JavaScriptu v HTML“ nastavte všechny hodnoty na „ANO“, což může přispět ke zrychlení Vašeho e-shopu. Po změně nastavení nezapomeňte vše uložit.

Nastavení CCC

 

4. Automatické čistění statistik – tuto možnost podporuje Prestashop 1.5. Možnost tohoto nastavení je v sekci „Statistiky“. V nastavení je možné zvolit periodu automatického čištění. Toto nastavení zajišťuje průběžné vyprazdňování tabulek connections a connections_source v databázi. V případě, že nejsou tabulky udržovány, dochází k nárustu velikosti tabulek až na několik desítek MB. Tyto tabulky také mohou obsahovat miliony záznamů. Po změně nastavení nezapomeňte vše uložit.

presta4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *