Pokud chcete na své doméně používat  e-shop Prestashop je nutné mít předplacený hostingový tarif (doporučujeme minimálně tarif PRAKTIK). Kompletní nabídku hostingových tarifů naleznete zde.

INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

Pro samotnou instalaci postupujte následovně:

1. Příprava webhostingu před instalací – Prestashop vyžaduje pro provoz MySQL databázi. Tu můžete vytvořit v administraci v sekci “Databáze”. Podrobný návod jak vytvořit novou databázi naleznete zde.

2. Stažení instalačního balíčku – na adrese http://www.prestashop.com/en/download naleznete instalační balíček. Doporučujeme vždy stažení co nejnovější verze.

3. Nahrání souborů na FTP – stažený balíček v počítači rozbalte a nahrajte na FTP (návod naleznete zde). Obsah složky s název domény by měl vypadat podobně jako na obrázku níže.

ftppr

4. Zahájení instalace – v internetovém prohlížeči spusťte Vaši doménu a zobrazí se Vám stránka podobná obrázku níže. Potom vyberete jazyk instalace a kliknete na “Next” a po přečtení odsouhlasíte podmínky a kliknete na “Next”. Následně proběhne kontrola kompatibility systému, která by měla být bez problémů.

5. Vyplnění informací o obchodu – nyní bude instalace chtít vyplnit některé základní informace o Vašem obchodu. Například název, hlavní zaměření, zemi působnosti, atd. Bude také nutné vyplnit e-mail, který bude použít jako uživatelské jméno a heslo, které musí mít minimálně 8 znaků a musí obsahovat písmena a čísla.

2

5. Nastavení připojení k databázi – zde je nutné použít údaje, které máte nastaveny v administraci v sekci „Databáze“. Jako databázový server nastavte localhost. Ostatní údaje naleznete v administraci.

2

Údaje z administrace doplníte podle obrázku níže a kliknete na “Next”.

3

6. Dokončení instalace – pokud jste správně vyplnili údaje pro připojení k databázi, tak se instalace automaticky dokončí.

4

7. Smazání instalační složky – z bezpečnostních důvodu je nutné smazat složku s instalačními soubory. To provedete tak, že se vrátíte do FTP klienta a smažete složku install.

5

8. První přihlášení – do prohlížeče zadejte nazevdomeny.cz/admin a zobrazí se Vám stránka pro přihlášení. Prestashop však stránku z bezpečnostních důvodů přejmenuje např. na nazevdomeny.cz/admin7755 (viz. obrázek níže). Proto je nutné si stránku pamatovat.

6

V případě potíží s instalací můžete kontakovat technickou podporu.

TIP: Chcete mít Prestashop česky? Pokračujte na návod zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *