Frekvence záloh

Zálohy Vašich dat provádíme pravidelně.

FTP

Data na FTP zálohujeme jednou za sedm dní a to vždy ve večerních hodinách.

Den, kdy je záloha vytvořena, je pro jednotlivé servery rozdílná a lze ji určit podle čísla serveru. Server WH01 se zálohuje vždy z pondělí na úterý, WH02 z úterý na středu, WH03 ze středy na čtvrtek atd. Čili den v týdnu, kdy jsou zálohy provedeny, lze určit tak, že vydělíte číslo serveru číslicí sedm. Zbytek po dělení je den v týdnu, ve kterém záloha proběhne, pokud je zbytek 0, záloha proběhne z neděle na pondělí. Uveďme ještě několik příkladů:

Server WH31: číslo serveru je 31, zbytek po dělení číslicí 7 je 3, záloha tedy bude třetí den v týdnu – ze středy na čtvrtek.

Server WH21: číslo serveru je 21, zbytek po dělení číslicí 7 je 0 – záloha proběhne z neděle na pondělí.

Pokud u nás nevyužíváte webhostingové balíčky, ale máte vlastní managed server (ať už virtuální nebo skutečný), záloha proběhne vždy z neděle na pondělí, číslo serveru nemá na den vytvoření zálohy vliv.

MySQL

U databáze je situace jednodušší – databáze zálohujeme denně a pro obnovu je dostupných až 10 záloh zpětně.

Obnova záloh

Aktuálně dostupné zálohy FTP i databází si můžete kdykoliv zdarma vyvolat přes administraci.

Pro zálohy FTP stačí v administraci v menu kliknout na “FTP” a na odkaz “Nahrát dostupné zálohy na FTP”.

zaloha_ftp

Pro obnovení databází stačí v menu kliknout na “Databáze” a u databáze, kde potřebujete získat zálohu, kliknout na “Nahrát dostupné zálohy na FTP”.

zaloha_db

Po vyvolání zálohy přes administraci se Vám do 15 minut na FTP zobrazí složka “DocasneVyvolaneZalohy”. V této složce najdete dostupné zálohy ve formátu tar.gz. Soubor se zálohou pak stačí stáhnout do počítače a rozbalit například přes program WinRAR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *