V administraci na admin.gigaserver.cz lze používat automatické instalace open source systémů. Níže naleznete popis aktuálně dostupných systémů pro instalaci. Seznam se bude postupně rozšiřovat.

INFO: Pokud chcete využívat automatické instalace, je nutné mít předplacen nějaký hostingový tarif. Naši nabídku naleznete zde.

Pro automatické nainstalování některého z open source systémů se stačí přihlásit do administrace služeb a v menu kliknout na “Administrace” a poté “Automatické instalace”. Následně si vyberete Váš oblíbený systém, pokud chcete provést instalaci na subdoménu, napíšete její název. V případě, že chcete instalaci provést na hlavní doménu (II. řádu) necháte pole prázdné. Následně kliknete na “Pokračovat”.

autoinstall

V případě, že budete instalovat redakční systém Joomla, budete ještě vyzvání k doplnění jména stránky, uživatelského jména a hesla a také k zadání emailu administrátora.

ajoom

Aktuálně dostupné open-source systémy v automatických instalacích (WordPress, Joomla, QuickCart):

Wordpress je nejpoužívanějším open-source redakčním systémem na světě. Systém je založen na PHP/MySQL. Je dostupný v mnoha jazycích a čeština mezi nimi nechybí.  WordPress byl primárně určen k psaní blogů, nicméně díky tisícům pluginům lze použít pro všechny možné zaměření webů. Například i pro e-shopy. Správa obsahu je jednoduchá, v administračím rozhraní, které je dostupné po instalaci je možné tvořit stránky, příspěvky, atd. bez znalosti HTML/CSS.

Další výhodou je obrovská škála motivů vzhledu. Řada z nich je dostupná zdarma, u některých je zase nutné počítat s poplatkem autorovi.

+Joomla
Redakční systém Joomla! se řadí mezi nejpopulárnější na světě. Pomocí tohoto systému lze vytvořit weby různých zaměření a velikostí. Zkrátka od malého blogu, přes firemní web, až po e-shop. Tento redakční systém je šířen pod licenci GNU/GPL, to znamená že je zdarma. Pro svou funkčnost využívá PHP a MySQL. Je dostupný v mnoha jazycích a čeština mezi nimi nechybí.

Redakční systém není problém rozšířit o další moduly a komponenty. Je jich dostupná celá řada, záleží na požadavcích provozovatele webu. Stejně tak je dostupná spousta možných motivů vzhledů webové stránky. Nicméně u motivů i modulů můžeme narazit na to, že budou za poplatek.

Jedná se o jednochuchý internetový obchod, který je založený na PHP. O vývoj se stará společnost Open Solution, pro koncové uživatele je tento internetový obchod (e-shop) dostupný zdarma. Automaticky nainstalovaná verze je v českém jazyce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *