INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

1. Nejdříve je nutné se přihlásit do PhpMyAdmin na adrese mysql.gigaserver.cz. Podrobný návod jak se připojit naleznete zde.

2. Nyní je nutné vybrat databázi, kde chcete provést import nebo export.

1

3. Zobrazí se struktura tabulek v databázi, v případě že chcete provést export, kliknete ve vodorovném menu na “Export”.

2

4. Nyní můžete zvolit způsob exportu, pokud vyberete “Rychlý”, tak stačí kliknout na “Proveď” a pokud nevyberete jiný formát, uložíte export ve formátu SQL.

3

Pokud vyberete “Vlastní” způsob exportu, zobrazí se Vám další nastavení. Například můžete zvolit jen vybrané tabulky z databáze, které chcete exportovat nebo se v případě větší velikost databáze hodí možnost komprese. Po provedení nastavení narolujte na konec stránky a klikněte na “Proveď”. Potom export stáhnete do počítače.

4

6. Pro import databáze je nutné mít opět otevřenou strukturu databáze, kam chcete import provést. Ve vodorovném menu kliknete na “Import”.

5

7. Nyní v počítači vyberete soubor pro import, můžete končit například .sql nebo pokud je komprimován tak např. sql.gz. Potom kliknete na “Proveď”.

6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *