Pokud si přejete zaregistrovat novou doménu s webhostingem anebo jen zřídit webhostingový tarif pro již existující doménu a nevíte jaký tarif zvolit, při výběru můžete postupovat dle následujícího článku.

Objednávku nové domény či webhostingového tarifu můžete provést na adrese https://www.gigaserver.cz/hosting-a-domeny/objednavka-sluzeb/. Pokud již máte u naší společnosti vedenou doménu a přejete si pouze přiobjednat webhosting, návod jak na to naleznete v článku „Je možný přechod mezi různými tarify?“. V případě, že si nevíte rady s výběrem správného názvu domény, můžete navštívit článek „Jak zvolit správný název domény?“.

1. Velikost prostoru pro data

Pro správnou volbu je třeba si rozmyslet, jakého charakteru bude Váš web a jaké parametry bude vyžadovat. Nejdůležitějším parametrem je velikost webhostingového prostoru. U společnosti GIGASERVER.CZ naleznete webhostingové tarify s kapacitou od 15 MB až po 25 000 MB. Prostor webhostingového tarifu je sdílený pro data uložená na FTP a databáze. Před výběrem webhostingového tarifu je důležité si rozmyslet, co vše budete na webu prezentovat. V případě jednoduché prezentace Vám bude postačovat nejnižší webhostingový tarif. Jestliže však plánujete na svém webu prezentovat také fotografie či videa, bude potřeba zvolit takový tarif, který odpovídá velikosti webu včetně mediálních souborů (fotografií a videí).

Při tvorbě nové webové stránky je možné také zvolit redakční systém, velikost jednotlivých redakčních systému se liší. Čistým instalacím redakčních systémů postačí ve většině případů webhostingové tarify o velikosti 100 MB. Pokud se však rozhodnete zvolený redakční systém rozšířit o další šablony (témata) či pluginy (rozšiřující moduly) je potřeba sáhnout po vyšším hostingovém tarifu.

V případě tvorby internetového obchodu (eshopu) je výběr hostingového tarifu podobný jako při volbě pro redakční systém. Čisté instalace internetových obchodů si mohou vystačit s velikostí hostingového prostoru 100 MB, avšak při využití šablon, pluginů (např. pro platby, internetové srovnávače) či vložení několika produktů bude potřeba zvolit vyšší tarify. Pokud již hned od začátku plánujete prodávat vyšší počty produktů doporučujeme zvolit tarify pohybující se nad hranicí 1 000 MB.

Velikost webhostingového prostoru je možné kdykoliv navýšit. Přesný postup jak na to naleznete v článku „Je možný přechod mezi různými tarify?“. Nabídku webhostingových tarifů naleznete na https://www.gigaserver.cz/webhosting/prehled-webhostingovych-tarifu.

2. Maximální memory limit

Správnou hodnotu memory limitu je potřeba zvolit dle zvolené aplikace. Pokud pro Váš web využíváte statickou prezentaci, není potřeba tomuto parametru věnovat příliš velkou pozornost. Základním webovým aplikacím plně dostačuje memory limit 128 MB. V případě využití složitějších skriptů či náročnějších webových aplikací (napři.: internetové obchody, WordPress využívající náročnější pluginy či propracovanější šablony) je vhodnější zvolit tarif s hodnotou memory limitu 256 MB.

3. Další parametry (počet databází, počet FTP přístupů)

Při výběru vhodného webhostingového tarifu je potřeba se také věnovat pozornost ostatním parametrům, mezi které patří například počet MySQL databází či počet FTP přístupů. Všechny parametry hostingových tarifů naleznete na stránce „Porovnání webhostingových tarifů“.

4. E-maily

E-mailové služby je možné využívat u všech webhostingových tarifů. Klasické webhostingové tarify umožňují založení neomezeného počtu emailových schránek se základní kapacitou 200 MB pro každou schránku. Tato kapacita je možná navýšit až na 5 GB. V případě, že kapacita 5 GB pro schránku Vám nebude dostačovat, u webhostingového balíčku Extra mají všechny schránky velikost neomezenou.

Zákaznická podpora

Pro všechny webhostingové tarify nabízíme NONSTOP zákaznickou podporu. V případě jakýchkoliv dotazů či problému nás můžete kdykoliv kontaktovat pomocí chatu, e-mailu na adrese info@gigaserver.cz či telefonicky na čísle + 420 774 151 730.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *