Pokud chcete využívat hostingové služby u Gigaserveru, ale doménu si přejete ponechat u jiného registrátora, určitě je to možné. V případě, že ještě webhosting u naši společnosti nemáte, je důležité provést jeho objednávku skrze náš objednávkový formulář na adrese: https://www.gigaserver.cz/hosting-a-domeny/objednavka-sluzeb/ – v košíku zvolte operaci „Doménu ponechat u stávajícího registrátora, změním DNS“. Návod, jak správně provést objednávku naleznete v našem článku „Jak mohu provést objednávku Vašich služeb?“.

Jakmile budete mít webhosting objednaný, jsou zde 2 možnosti.

  1. možností je doménu nasměrovat pomocí jmenných serverů na servery Gigaserveru, čímž se veškerá správa DNS domény převede pod nás. V případě .CZ domén se pro nastavení jmenných serverů používá tzv. NSSET, což je sada jmenných serverů a v případě Gigaserveru je tato hodnota GIGASERVERCZ. Více o NSSETu v článku „Co je to NSSET a jaký NSSET používat?“ U ostatních domén se pak nastavují samostatné jmenné servery, které jsou 1.ns.gigaserver, 2.ns.gigaserver, 3.ns.gigaserver.cz a 4.ns.gigaserver.cz
  2. možností je doménu nasměrovat pomocí DNS záznamů na webhosting u Gigaserveru. Toto nastavení je potřeba provést skrze správce DNS Vaší domény. Potřebné DNS záznamy naleznete v administraci v nabídce “DNS”. Více o základním nastavení DNS záznamů pro Vaši doménu naleznete v článku „Jaké je základní nastavení DNS záznamů pro moji doménu?“.

V případě dotazů se určitě obraťte na naši technickou podporu, která je k dispozici 24 hodin denně. Technickou podporu můžete kontaktovat pomocí chatu, emailu na adrese info@gigaserver.cz či telefonicky na čísle + 420 774 151 730.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *