Systém WordPress používá často u svých příspěvků a stránek možnost zanechání komentářů prostřednictvím formuláře, který bohužel nebývá u některých šablon zabezpečen proti zneužití. Tomu se však lze bránit hned několika způsoby:

První možností ochrany je zcela komentáře deaktivovat. Tuto možnost doporučujeme v případě, že u své webové stránky nepotřebujete komentáře vést. Pro jejich deaktivaci slouží plugin Disable Comments, který můžete na adrese http://wordpress.org/plugins/disable-comments/. Tento plugin provede to, že globálně na Vaší stránce zakáže komentáře – ať už v nových, tak i ve starých příspěvcích. Plugin rovněž umí deaktivovat komentáře na všech stránkách v rámci multisite.

V případě, že komentáře na své stránce potřebujete, lze jejich vkládání ošetřit tzv. Captchou, konkrétně například pluginem Captcha by BestWebSoft, který je možné naleznout na adrese https://cs.wordpress.org/plugins/captcha-bws/. Po nahrání je možné Captcha kód aktivovat jak pro komentáře, tak i pro registraci či přihlašování.

Pomocí pluginu WP-Optimize (viz zde) můžete v databázi čistit různé záznamy. Po instalaci pluginu v sekci „Pluginy“ lze nastavit, které položky se mají vyčistit. Na obrázku níže je příklad nastavení, kdy se vyčistí revize článků, rozepsané příspěvky, příspěvky v koši, spamové komentáře, komentáře v koši a neschválené komentáře. Také se provede optimalizace všech tabulek v databázi.

optimize

V tomto pluginu v sekci „Settings“ je možné také například nastavit časové období, které se nebude čistit. Na obrázku níže je například nastaveno, že se mají zachovat data, vytvořená v posledních 2 týdnech (Keep last 2 weeks data). Také lze plánovat automatické čištění v předem daných periodách.

opt

 

V případě potíží můžete kontaktovat technickou podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *