U redakčního systému WordPress občas dochází k problému s rychlostí načítání webu, přestože využíváte cachování popsané zde. V takovém případě bývá jedním z nejčastějších problémů soubor admin-ajax.php, která byl do WordPressu přidán od verze 3.6.

Tento soubor je součástí nového API Heartbeat, které umožňuje WordPressu provádět automatickou a pravidelnou komunikaci mezi uživatelským prohlížečem a serverem, což WordPressu přináší mnohé výhody (jako příklad můžeme uvést, že pokud se více redaktorů rozhodne ve stejnou chvíli k editaci stejného článku, bude článek redaktorem, který začal editaci dříve, uzamčen, dokud svoji úpravu nedokončí).

Nevýhodou tohoto API ovšem je, že spuštění souboru admin-ajax.php je procesorově náročná operace, která se v základním nastavení WordPressu spouští prakticky neustále. Proto bývá často vhodné spouštění tohoto souboru omezit. K tomu vznikl jednoduchý plugin HeartBeat Control. Stačí ho nainstalovat, aktivovat a je to. Doplněk sníží počet volání admin-ajax.php na čtvrtinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *