Převod (rovněž také transfer či změna registrátora) domén

Nabídka „Domény k převodu“ slouží k zahájení převodu domén pod naši správu. K tomu, aby bylo možné transfer zahájit, je třeba nejdříve vyplnit objednávku přes náš objednávkový formulář a následně uhradit vystavenou fakturaci. Jakmile je platba přijata, objeví se objednaný transfer v nabídce Domény k převodu.

stranka-domeny-k-prevodu

Zde je třeba transfer domény zahájit pomocí tzv. AUTH-ID, což je heslo, které slouží k transferu domény. Toto heslo si můžete vyžádat u Vašeho současného registrátora domény, od kterého doménu převádíte. Před vložením ještě nezapomeňte zaškrtnout „Změnit DNS na GIGASERVER.CZ“ v případě, že si přejete nastavit NSSET na naše servery a spravovat DNS záznamy z naší administrace. Jakmile heslo obdržíte, vložte AUTH-ID do kolonky „Auth-ID“ a potvrďte pomocí zeleného tlačítka.

Změna registrátora se projeví do několika minut. V případě změny NSSETu může trvat až několik hodin, než se změna projeví u Vašeho poskytovatele internetu a doména tak začne směřovat na nové servery.

 

 

Comments

    1. Tomáš Kolek

      Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. AUTH-ID si můžete vyžádat od Vašeho současného registrátora, od kterého doménu převádíte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *