Automatické vystavení výzvy k platbě

Fakturační systém vystavuje fakturaci na prodloužení služeb automaticky vždy první pracovní den v měsíci. Tato automatická fakturace obsahuje služby, které expirují mezi obdobím 21. dne daného měsíce až 20. dne následující měsíce. Pro příklad, pokud se jedná o fakturaci vystavenou začátkem ledna, bude se jednat o fakturu za služby expirující ve dnech 21. ledna až 20. února.

Hromadné vystavení vlastní výzvy k platbě

Pokud si z nějakého důvodu nepřejete čekat na vystavení automatické fakturace, je zde možnost vygenerovat si fakturaci vlastní. Jak na to? Stačí po přihlášení do rozhraní admin.gigaserver.cz zvolit nabídku Služby -> Hromadné operace -> ponechat Vygenerovat výzvu -> zvolíme služby, u kterých si přejeme služby prodloužit -> klikneme na tlačítko Potvrdit. Na obrázku níže jsou tyto kroky popsány číslicemi 1 – 5, podle posloupnosti, jak doporučujeme postupovat.

Jakmile vygenerování výzvy potvrdíte, systém vystaví novou fakturaci, kterou ihned zašle na fakturační emailovou adresu. Zároveň se nová fakturace k úhradě uloží do nabídky Fakturace a platby, kde můžete provést ihned úhradu faktury online, uložit ve formátu PDF či znovu nechat na fakturační email přeposlat.

Poznámky:

  • Je nějaká položka na vystavené výzvě k platbě navíc a přejete si ji z fakturace odstranit? Nebo potřebujete editovat fakturační údaje? Fakturaci lze editovat i po jejím vytvoření a to tak, že ji otevřete přes fakturační systém a kliknete na ikonu editovat, více se dočtete v tomto článku.
  • Před vystavením hromadné výzvy k platbě Vám může pomoci, pokud si v sekci Služby seřadíte Vaše služby dle data expirace. Toho lze docílit, pokud v sekci Služby v tabulce služeb kliknete na ikonu pro seřazení pro sloupec „Zaplaceno do“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *