TIP: Návod jak správně vytvořit FTP účet naleznete zde. Návod pro připojení pomocí často používaných FTP klientů nalezenete zde.

Pokud jste přihlášení na FTP a i přesto nefunguje zápis nových nebo změněných souborů může být problém v zaplněné kapacitě prostoru. Tato chyba se typicky projevuje hláškou “552 Quota exceeded” nebo chybou v podobném znění. Chybu případně naleznete v FTP klientovi v logu připojení.

Pokud se tato chyba zobrazuje, znamená to, že máte zcela zaplněný prostor předplaceného hostingového tarifu. Aktuální zaplnění zjistíte v administraci v sekci “Účet” – “Informace o hostingovém tarifu”.

Řešením problému je buď promazání dat nebo navýšení hostingového tarifu.

Poznámky:

  • Pokud data na FTP nahrajete či smažete přímo přes FTP klienta, server ihned přepočítává rozdíl. V administraci domény se však rozdíl projeví až po několika desítek minut.
  • Pokud data na FTP nahrajete či smažete přes script (typickým příkladem je přes rozhraní redakčního systému či eshopu), či provádíte zápis či změny v databázi, rozdíl se projeví až následující den v ranních hodinách, kdy dochází k automatickým přepočtům pro celý server. Pokud potřebujete, aby přepočet proběhl dříve, kontaktujte naši podporu. Toto platí i pro smazání databáze přes administraci domény admin1.gigaserver.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *