Verze PHP a její změna


PHP je oblíbený jazyk, ve kterém jsou napsané webové aplikace jako třeba WordPress nebo Joomla. Podíváme se, jaké verze PHP jsou na Gigaserveru v nabídce, a jak probíhá jejich změna.

Změna verze PHP

Hosting Vám rádi a bezplatně převedeme na server s Vámi požadovanou verzí PHP. Stačí nám poslat autorizovaný požadavek na info@gigaserver.cz. Hosting založíme na vhodném serveru a veškerá data na něj překopírujeme. Hned poté se Vám ozveme s dotazem, zda stránky na nové verzi PHP běží tak, jak mají.

Pokud používáte Cloudflare nebo jiné jmenné servery než naše, napíšeme Vám nové adresy IP do A záznamů. Ty budete muset změnit v DNS domény. Dále bude třeba opravit IP adresy v DNS domén, které mají cizí jmenné servery a jsou aliasované na hosting, u nějž se mění verze PHP. Připomínáme, že naše jmenné servery jsou následující:

  • 1.ns.gigaserver.cz,
  • 2.ns.gigaserver.cz,
  • 3.ns.gigaserver.cz,
  • 4.ns.gigaserver.cz.

Jakmile bude vše v provozu, dohodneme se na smazání starých dat. Nakonec stará data z původního serveru odstraníme. Hosting poběží na serveru s požadovaným PHP.

PHP 5

Webové aplikace napsané ve starých verzích PHP 5.3, 5.5 nebo 5.6 jsou stále hojně rozšířené. Do databáze MySQL přistupují přes mysql_connect() nebo mysqli_connect().

PHP 7

Sedmá verze přináší zrychlení oproti pětce. K přístupu do databáze už slouží funkce mysqli_connect(). Další podrobnosti o PHP 7 naleznete v tomto článku. Například WordPress s PHP 7 spolupracuje skvěle. Nabízíme verze 7.0, 7.1, 7.2, 7.3 a 7.4.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *