Níže naleznete návod, který popisuje registraci a nastavení ve zdarma dostupné variantě služby Cloudflare. V základní bezplatné variantě je nabízena například CDN (Content Distribution Network).

1. Registrace

Abyste mohli služby využívat, je nutné se registrovat. Registraci je možné provést přímo na stránkách Cloudflare, konkrétně přes tlačítko Sign Up v pravém horním rohu (viz obrázek níže).

cf1

Při registraci stačí zadat Váš e-mail, heslo a odsouhlasit pravidla uvedené služby. Poté stisknněte tlačítko Create Account.

cf2

2. Přidání domény

Po registraci Vám Cloudflare nabídne možnost přidání domény. Tu vepište do políčka Add a website a stiskněte Scan DNS Records.

cf3

Cloudflare následně bude zjišťovat aktuální nastavení DNS. Jakmile vyhledávání bude dokončeno, stiskněte tlačítko Continue (viz obrázek).

cf4

3. Kontrola DNS

Dle sekce DNS v administraci služeb na adrese admin1.gigaserver.cz si zkontrolujeme, zda se do Cloudflaru DNS záznamy správně převedly.

Obrázek níže představuje nastavení DNS v systému Cloudflare.

 • On Cloudflare – veškerý provoz je směrován přes servery Cloudflare.
 • Off cloudflare – Cloudflare pouze spravuje DNS záznamy, provoz směřuje standardně. Toto doporučujeme aktivní například u DNS záznamů pro e-maily.

4. Volba programu

V dalším kroku nastavujeme pro svou doménu tarif. V základní bezplatné verzi je k dispozici ochrana stránky, Flexible SSL, funkce pro zrychlení a Always Online od Cloudflare. Always online představuje funkci, kdy je web načten z mezipaměti Cloudflare v případě, že server neodpovídá.

5. Nastavení DNS

V dalším kroku Vám Cloudflare sdělí jednotlivé DNS servery, které je zapotřebí pro využívání Cloudflare nastavit. Můžete kontaktovat naši technickou podporu, která změnu zařídí.

6. Kontrola nastavení name serverů

Změna name serverů se následně projeví během několika hodin (nanejvýš dvaceti čtyř). Nastavení name serverů můžete na Cloudflare poté překontrolovat stisknutím tlačítka Recheck name servers.

7. Úspěšné nastavení

Jakmile bude nastavení kompletní, zobrazí se potvrzující hláška a Status: Active.

8. Možnosti nastavení

Cloudflare nabízí několik možností nastavení.

 • Overview – souhrn nastavení domény.
 • Analytics – statistiyk provozu.
 • DNS – správa DNS záznamů.
 • Crypto – nastavení SSL od Cloudflare. To je v několika variantách:
  • Flexible SSL provádí šifrování přímo na serveru Cloudflare, odkud dále funguje šifrovaná komunikace. Komunikace mezi naším serverem a Cloudflare však šifrována není;
  • SSL Full – komunikace je šifrována mezi serverem a Cloudflare, kde poté dochází k dešifrování a zašifrování. V tomto případě může být na serveru i certifikát podepsaný sám sebou (tzv. self-signed);
  • SSL Full (strict) – stejné jako Full, ale na serveru musí běžet certifikát známé certifikační autority.
 • Firewall – nastavení ochrany
 • Speed – zrychlení webů, například minify css, html a javascriptu.
 • Caching – nastavení cache.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagged:

Napsat komentář