Automatický odpovídač je možné nastavit přes webmail. Po přihlášení klikněte na ikonu siluety vpravo nahoře, následně na „Možnosti“ a na kartu „Pošta“ a na sekci“Automatický odpovídač“. Nyní můžete nastavit několik položek.

a) Mód – zde je možné nastavit jestli se má automatická odpověď odeslat vždy po přijetí e-mailu nebo pouze jednou. Další možnost je odeslat automatické odpovědi v určitých denních intervalech.

b) Odpověď znovu po (Dnech) – zde je možné nastavit interval odesílání automatických odpovědí (tato možnost je dostupná pouze pokud jste mód v prvním kroku nastavili na „Odpověď znovu po nastaveném čase“).

c) Odesílatel – zde nastavíte jméno, které se zobrazí příjemci automatické odpovědi.

d) Předmět – zde nastavíte předmět, který se zobrazí příjemci automatické odpovědi.

e) Text – text automatické odpovědi.

f) Odpovědět pokud je zpráva adresována na moji adresu – pokud tato možnost není zaškrtnutá, tak odejde automatická odpovědět na úplně všechny zprávy včetně těch, které jsou do schránky například automaticky přeposílány.

g) Odpovědět pouze mezi – zde je možnost nastavit data mezi, kterými chcete automatickou odpověď používat.

h) Neodpovídat – zde můžete přidat e-mailové adresy, pro které automatická odpověď neplatí, stačí do pole napsat celé změní e-mailové adresy a kliknout na „Přidat“.  Pro smazání adresy se seznamu ji stačí vybrat a kliknout na „Vyjmout“

Nastavení potvrdíte tlačítkem „OK“.

Na obrázku níže je příklad možného nastavení (kliknutím obrázek zvětšíte).

gigaserver

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *