Pokud v e-mailovém klientu začalo vyskakovat upozornění na nedůvěryhodný certifikát, problém je v nastavených hodnotách serveru. Dialogové okno s upozorněním může pro Outlook a Thunderbird vypadat podobně jako na obrázcích.

Server, ke kterému jste připojeni, používá certifikát zabezpečení, který nelze ověřit. Upozornění na nedůvěryhodný certifikát.
Chybová hláška v Outlooku
You are about to override how Thunderbird identifies this side. Upozornění na nedůvěryhodný certifikát.
Chybová hláška v Thunderbirdu

 

Okno s podobnou chybou ovšem může vyskočit v libovolném e-mailovém klientu.

Nedůvěryhodný certifikát – řešení

Správná hodnota je mail.gigaserver.cz. Jakákoliv jiná hodnota i zdánlivě funkční je chybná, protože na našich serverech je SSL certifikát nainstalován právě pro hodnotu mail.gigaserver.cz. Pokud tedy používáte např. mail.nazev-vasi-domeny.cz, bude se tato chyba pravidelně vyskytovat. Proto je nutné hodnotu opravit v nastavení Vaší schránky v e-mailovém klientu, který používáte.

Poznámky

Další možností je bezpečnostní výjimku schválit a používat současné hodnoty, nicméně při aktualizaci certifikátu se začne objevovat znovu.

Chyba se vyskytuje obvykle pouze jednou do roka, a to při aktualizaci certifikátu. Je to dáno právě tím, že jste již výjimku pro aktuální verzi certifikátu schválil(a) někdy dříve.

Chyba se vyskytuje, pokud používáte porty SSL, tedy šifrovaný přenos dat.

Kompletní seznam doporučených hodnot k nastavení e-mailových schránek naleznete zde.

Pokud zakládáte novou schránku, doporučujeme postupovat podle návodů pro jednotlivé e-mailové klienty, naleznete je zde.

Ze stejného důvodu se zobrazuje chyba certifikátu, pokud se snažíte připojit na webmail přes adresu mail.nazev-vasi-domeny.cz. Opět je nutné zadávat do prohlížeče adresu mail.gigaserver.cz, která Vás následně přesměruje na náš webmail.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *