V tomto článku se zaměříme na to, jak propojit e-mailovou adresu s webmailem od Googlu – www.gmail.com. Gmail je bezplatná e-mailová služba a aplikace provozovatele vyhledávače Google.

E-mailové schránky je možné zřídit, pouze pokud máte i hostingový tarif. Kompletní nabídku naleznete zde.

Jestli, že už u nás zakoupené webhostingové služby, přihlaste se na stránce admin.gigaserver.cz a klikněte na sekci “Administrace” a poté na sekci “E-maily”. Spusťte doménu na e-mailovém serveru, založte požadovanou schránku a nastavte heslo, které bude mít alespoň 8 znaků, velké, malé písmeno a číslici.

Stahování e-mailových zpráv

  1. Přihlaste se na svůj Gmail účet (lze na www.gmail.com).
  2. Jakmile budete přihlášení, je potřeba otevřít nastavení, které naleznete v pravém horním rohu kliknutím na ozubené kolečko a následným zvolením sekce “Zobrazit všechna nastavení”.
  3. Klikněte na kartu „Účty a import“ a poté na  “Přidat další e-mailovou adresu”.
  4. Zadejte e-mailovou adresu, ze které chcete přijímat poštu.

  5. V dalším kroku zvolte „Importovat e-maily z mého druhého účtu (POP3)“.
  6. Zadejte e-mailovou adresu do políčka „Uživatelské jméno“, dále heslo do políčka „Heslo”. Jako POP3 server zadejte „mail.gigaserver.cz“ s portem 995. Můžete také zvolit, zdali si přejete ponechat kopii zpráv na serveru, anebo si je přejete po stažení do Gmailu smazat. Dále je potřeba zvolit zabezpečení připojení (SSL).
  7. Váš poštovní účet byl tímto krokem přidán. Pokud si přejete ovšem z přidané e-mailové schránky také odesílat e-maily, pokračujte následujícím krokem a zvolte možnost „Ano, chci mít možnost posílat zprávy jako..“ a pokračujte 5. krokem v „Nastavení odesílání z e-mailové adresy“ (pokračovat), v opačném případě zvolte možnost „Ne“.

 

 

Odesílání z e-mailové adresy

  1. Abyste mohli propojit e-mailovou adresu s Gmail, přihlaste se na svůj Gmail účet. (Lze na tomto odkaze: gmail.com)
  2. Jakmile budete přihlášení, je potřeba otevřít nastavení, které naleznete v pravém horním rohu kliknutím na ozubené kolečko a následným zvolením sekce “Zobrazit všechna nastavení”.
  3. Klikněte na kartu „Účty a import“ a poté na  “Přidat další e-mailovou adresu”.
  4. Zde vložte jméno a e-mailovou adresu, ze které chcete posílat zprávy, a poté zvolte další krok.
   (Pozn.: V případě, že pokračujete z návodu pro stahování e-mailů, e-mailová adresa je již vyplněna.)
  5. Zadejte server SMTP „mail.gigaserver.cz“, zvolte port 465. Do políčka uživatelské jméno zadejte Vaší e-mailovou adresu, do políčka heslo poté heslo pro daný účet. Následně kliknete na “Přidat účet”
  6. V posledním kroku je potřeba e-mailovou adresu ověřit. Byla Vám zaslána zpráva na e-mailovou adresu kterou si chcete přidat. K této adrese se můžete přihlásit na stránce mail.gigaserver.cz.
  7. Jakmile uvedené ověříte, budete si moci schránku upravit dle potřeby zde:

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *