Níže naleznete návod pro přihlášení na FTP server pro běžně používáné FTP klienty. Pro používání FTP serveru je nutné využívat některý z hostingových tarifů, naši nabídku případně naleznete zde.

TIP: Návod jak vytvořit FTP účet naleznete zde.

Program FileZilla je populární FTP klient, který je ke stažení zdarma. Po nainstalování a spuštění aplikace prosím postupujte následovně:

Pro připojení můžete využít buď řádek pro rychlé připojení nebo spojení uložit do správce míst pro další použití.

1. Rychlé připojení – do pole „Hostitel“ zadáte název Vaší domény nebo použijete IP adresu, kterou naleznete v administraci v sekci FTP pod odkazem „Zobrazit údaje pro přihlášení k FTP“ v poli „Náhradní server FTP (hostitel)“, „Uživatelské jméno“ naleznete v administraci na admin1.gigaserver.cz v sekci FTP. V této sekci si také musíte před 1. přihlášením nastavit heslo pro již vytvořený FTP účet, nebo můžete vytvořit FTP účet nový. Vámi nastavené heslo pak zadáte do pole „Heslo“ v programu FileZilla.

rychle

2. Správce míst – otevřete správce míst buď kliknutím na „Soubor“ – „Správce míst“ nebo můžete použít klávesovou zkratku CTRL+S. Nejdříve kliknete na tlačítko „Nové místo“ a následně spojení libovolně pojmenujte. Potom do pole „Hostitel“ zadáte název Vaší domény nebo použijete IP adresu, kterou naleznete v administraci v sekci FTP pod odkazem „Zobrazit údaje pro přihlášení k FTP“ v poli „Náhradní server FTP (hostitel)“. V nabídce šifrování můžete použít buď prosté FTP nebo bezpečné šifrované spojení „explicitní FTP přes TLS“. V nabídce „Způsob přihlašování vyberte možnost „Normální“. „Uživatelské jméno“ naleznete v administraci na admin1.gigaserver.cz v sekci FTP. V této sekci si také musíte před 1. přihlášením nastavit heslo pro již vytvořený FTP účet, nebo můžete vytvořit FTP účet nový. Vámi nastavené heslo pak zadáte do pole „Heslo“ v programu FileZilla.

Následně kliknete na „Připojit“ a FileZilla Vás zeptá zda chcete uložit heslo pro další přihlášení (nedoporučujeme). Pokud se Vám ještě zobrazí informace o bezpečnostním certifikátu, klikněte na OK.

spravce

V případě, že se Vám připojení nepodařilo, kontaktujte prosím technickou podporu.

Program WinSCP je FTP klient, který je ke stažení zdarma. Po nainstalování a spuštění aplikace prosím postupujte následovně:

Nastavení připojení – nejdříve zvolte „File protocol“ na „FTP“ a v nabídce „Encryption“ vyberte „TLS Explicit encryption“ Pokud šifrování nechcete použít, můžete zvolit „No encryption“. Potom do pole „Host name“ zadáte název Vaší domény nebo použijete IP adresu, kterou naleznete v administraci v sekci FTP pod odkazem „Zobrazit údaje pro přihlášení k FTP“ v poli „Náhradní server FTP (hostitel)“. „User name“ naleznete v administraci na admin1.gigaserver.cz v sekci FTP. V této sekci si také musíte před 1. přihlášením nastavit heslo pro již vytvořený FTP účet, nebo můžete vytvořit FTP účet nový. Vámi nastavené heslo pak zadáte do pole „Password“ v programu WinSCP.

Následně se buď můžete přihlásit kliknutím na „Login“ nebo lze nejdříve takto nastavené spojení uložit pro další použití. V tomto případě klikněte na „Save“ a spojení libovolně pojmenujte. Potom kliknete na „Login“ pro přihlášení. Pokud se Vám zobrazí okno pro potvrzení bezpečnostního certifikátu, klikněte prosím na „Yes“.

winscp

V případě, že se Vám připojení nepodařilo, kontaktujte prosím technickou podporu.

Program Total Commander je správce souborů, který obsahuje i modul FTP klienta a je ke stažení zdarma. Po nainstalování a spuštění aplikace prosím postupujte následovně:

Nastavení připojení – v hlavní nabídce klikněte na „Síť“ a „Protokol FTP – připojit k serveru“. Potom kliknete na „Nové připojení“. Název relace můžete vyplnit libovolně. Do pole „Hostitel“ zadáte název Vaší domény nebo použijete IP adresu, kterou naleznete v administraci v sekci FTP pod odkazem „Zobrazit údaje pro přihlášení k FTP“ v poli „Náhradní server FTP (hostitel)“, „Jméno uživatele“ naleznete v administraci na admin1.gigaserver.cz v sekci FTP. V této sekci si také musíte před 1. přihlášením nastavit heslo pro již vytvořený FTP účet, nebo můžete vytvořit FTP účet nový. Vámi nastavené heslo pak zadáte do pole „Heslo“ v programu Total Commander pouze pokud chcete heslo trvale uložit (nedoporučujeme). V případě, že heslo uložit nechcete, nechte pole prázdné. Total Commander se Vás na heslo zeptá potom co kliknete na „OK“ a „Připojit“.

cmd

V případě, že se Vám připojení nepodařilo, kontaktujte prosím technickou podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *