Pokud nastavíte přeposlání e-mailu standardně, zobrazí se příjemci/příjemcům e-mailu vždy původní odesílatel.

Příklad: na schránce preposilatel@priklad.cz je nastaveno přeposlání zpráv na prijemce1@priklad.cz a prijemce2@priklad.cz, když odesilatel@priklad.cz pošle zprávu na preposilatel@priklad.cz, zobrazí se jako odesílatel odesilatel@priklad.cz a stejný odesílatel se zobrazí také na prijemce1@priklad.cz a prijemce2@priklad.cz i když zprávu přeposlal preposilatel@priklad.cz.

Ve webmailu je však možné nastavit takové pravidlo, aby se příjemcům přeposlaných zpráv zobrazil e-mail, ze kterého byla zpráva přeposlána. Viz. příklad níže.

Příklad: na schránce preposilatel@priklad.cz je nastaveno přeposlání zpráv na prijemce1@priklad.cz a prijemce2@priklad.cz, když odesilatel@priklad.cz pošle zprávu na preposilatel@priklad.cz, zobrazí se jako odesílatel odesilatel@priklad.cz, ale v e-mailech prijemce1@priklad.cz a prijemce2@priklad.cz se jako odesílatel zobrazí preposilatel@priklad.cz.

Pokud chcete toto nastavení provést, postupujte prosím následovně.

1. Přihlaste se do webmailu na mail.gigaserver.cz.

2. Klikněte na ikonu siluety vpravo nahoře a následně na „Možnosti“.

menu

2. Následně kliknete na kartu „Pošta“ a na sekci „Pravidla“ a na tlačítko „Přidat“.

pravidla1

3. Nyní libovolně pojmenujete pravidlo a kliknete na „Přidat“ a zvolíte podmínku pro přeposlání zprávy (např. všechny zprávy, zprávy od konkrétního odesílatele, atd.)

pravidla2

4. Klikněte na kartu „Akce“, zaškrtněte „Nezpracovávat další pravidla“, následně „Odeslat zprávu“ a klikněte na tlačítko „…“.

red1

5. Nyní vyplňte okno „Zpráva“ dle obrázku níže. Místo prijemce1@priklad.cz a prijemce2@priklad.cz vyplňte e-maily, kam se má zpráva přeposílat. Pokud budete vyplňovat pouze jednu adresu, tak ji uveďte bez středníku.

red2

6. U všech oken klikněte na „OK“ a vše by mělo být v pořádku nastaveno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *