Hlavička obsahuje podrobné informace o zprávě. Například o jejím odeslílateli, přijemci, typu obsahu nebo spam hodnocení. Informace z hlavičky jsou často podstatné například pro idenfikování problémů u zpožďujících se nebo nedoručených zpráv.

Pokud budete technickou podporu žádat o prověření některé konkerétní zprávy, která např. nelze doručit nebo se zpožďuje, je vhodné hlavičku zprávy získat a připojit ji k požadavku.

Níže se můžete podívat jak hlavičku zprávy zobrazit v našem Webmailu a v některých e-mailových klientech.

INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.
Nejdříve si v poště najděte zprávu, u které chcete hlavičku zobrazit (může se jednat i o odesláné zprávy) a kliknete na ikonu, viz. obrázek níže.

gigaserver, hlavička, emailová hlavička

Následně se zobrazí hlavička, viz. níže.

gigaserver

V klientovi MS Outlook 2010 nejdříve vyhledejte zprávu, u které chcete hlavičku zobrazit a tuto zprávu dvojklikem otevřete. Následně kliknete na kartu “Soubor” a na tlačítko “Vlastnosti”.

hl1

Nyní u položky “Internetová záhlaví” uvidíte hlavičku e-mailu.

hl2

Další způsob jak se k oknu na obrázku výše dostat je klikutí na ikonku v otevřené zprávě, ve skupině “Značky”.

hl3

V klientovi Mozilla Thuderbird stačí najít požadovanou zprávu a kliknout na tlačítko “Další akce” a následně na “Zobrazit zdrojový kód…”.

tbh1

V e-mailovém klientovi eM Client stačí najít požadovanou zprávu, kliknout na ni pravým tlačítkem myši a kliknout na “Zobrazit hlavičku zprávy”.

headem

Ve webovém rozhraní schránky na Seznam.cz stačí najít požadovanou zprávu, v dolní části stránky kliknout na “Další” a následně na “Zobrazit hlavičku”.

 

Pokud používáte webové rozhraní služby Outlook.com (dříve Hotmail.com) stačí najít požadovanou zprávu, v horní liště kliknout na “…” a následně na “Zobrazit zdroj zprávy”.

 

Pokud používáte Gmail.com, tak stačí otevřít požadovanou zprávu, kliknout na ikonku se třemi svislými tečkami a poté na tlačítko “Zobrazit originál”.

Ve schránce na Centrum.cz je nutné otevřít e-mail a v dolní části stránky kliknout na “Další akce” a následně na “Zobrazit zdrojový kód”.

centrum

U poskytovatele Azet.sk je nutné vybrat požadovaný email a kliknout na ikonku “Hlavičky”.

azet

Zoznam.sk používá rozhraní Outlook.com. Pro zobrazení návodu na zobrazení hlavičky prosím přejděte na záložku “Outlook.com”.

Ve schránce na Centrum.sk je nutné otevřít e-mail a v dolní části stránky kliknout na “Ďalšie akcie” a následně na “Zobraziť zdrojový kód”.

censk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *