Virtuální managed a virtuální dedikovaný server mají společný základní výkon (512 MHz, 512 MB RAM, 20 GB HDD). Oba typy je také možné rozšířit o libovolný počet modulů. Každý modul má výkon 256 MHz, 256 MB RAM a 10 GB HDD. U obou variant také získáte veřejnou IP adresu a možnost využítí našeho mail serveru.

Virtuální managed a virtuální dedikovaný server se tak liší zejména správou.

Dedikovaný server – v tomto případě garantujeme zakoupený výkon serveru a také provedeme instalaci operačního systému. Základní možnosti jsou distribuce Linux (Debian, Ubuntu, CentOS) a MS Windows. V tomto případě je však nutné vlastnit i kompatibilní licenci. Individuálně se však lze i dohodnout na jiném operačním systému než je v naší nabídce. K operačnímu systému pak obdržíte administrátorský přístup (SSH) a všechna další správa je již na Vás. Ve většině případů je tak nutné umět ovládat operační systém Linux přes příkazovou řádku.

Managed server – v této variantě od nás mimo garantovaného výkonu obdržíte i správu. Díky ní není nutné znát správu operačního systému. Rozhraní pro správu Vám umožní založit neomezený počet domén, můžete si také definovat vlastní tarify (prostor, databáze, ftp účty, emaily, memory limit, atd.) , které pak můžete jednotlivým doménám přiřazovat. Každá z těchto domén má i vlastní adminsitraci, kde lze např. zakládat databáze, FTP, emaily, atp. Rozšířené nastavení pak umožňuje definovat i individuální parametry, jako je třeba max_execution_time, allow_url_fopen, allow_url_include a další. U managed serveru se také staráme o zálohování dat, záloha lze obnovit jednoduše ve správě domény.

INFO: Naši nabídku virtuálních serverů naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *