Virtuální managed a virtuální dedikovaný server mají společnou vlastnost a to je možnost široké škály konfigurace (od 1vCPU, 512 MB RAM, 10 GB HDD). Oba typy je také možné libovolně rozšířit o další virtuální jádra, paměť typu RAM či úložiště (SSD). U obou variant také získáte veřejnou IP adresu a možnost využítí našeho mail serveru.

Virtuální managed a virtuální dedikovaný server se tak liší zejména správou.

Dedikovaný server – v tomto případě garantujeme zakoupený výkon serveru a také provedeme instalaci operačního systému. Základní možnosti jsou distribuce Linux (Debian, Ubuntu, CentOS) a MS Windows. V tomto případě je však nutné vlastnit i kompatibilní licenci. Individuálně se však lze i dohodnout na jiném operačním systému než je v naší nabídce. K operačnímu systému pak obdržíte administrátorský přístup (SSH) a všechna další správa je již na Vás. Ve většině případů je tak nutné umět ovládat operační systém Linux přes příkazovou řádku.

Managed server – v této variantě od nás mimo garantovaného výkonu obdržíte i správu. Díky ní není nutné znát správu operačního systému. Rozhraní pro správu Vám umožní založit neomezený počet domén, můžete si také definovat vlastní tarify (prostor, databáze, ftp účty, emaily, memory limit, atd.) , které pak můžete jednotlivým doménám přiřazovat. Každá z těchto domén má i vlastní adminsitraci, kde lze např. zakládat databáze, FTP, emaily, atp. Rozšířené nastavení pak umožňuje definovat i individuální parametry, jako je třeba max_execution_time, allow_url_fopen, allow_url_include a další. U managed serveru se také staráme o zálohování dat, záloha lze obnovit jednoduše ve správě domény.

Vlastní server

Dedikovaná či managed server Vám můžeme také zřídit na vlastním serveru. Toto řešení je vhodné především pro složité internetové prezentace, jako jsou například internetové obchody, vysoce zatížené servery nebo velké firemní portály, pro které již sdílený webhosting či virtuální servery nestačí. V případě vlastního serverů Vám nabízíme řešení postavené na značkových serverech HPE, sestavu Vám připravíme na míru dle Vaších požadavků.

INFO: Naši nabídku virtuálních serverů naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *