1. Co je virtuální server?

Virtuální server vzniká vyhrazením hardwarových prostředků fyzického serveru, který se tak rozdělí mezi několik uživatelů dle zakoupeného výkonu. Je to ideální řešení pro zákazníky, kterým nestačí klasický webhosting, ale nevyužili by celé kapacity fyzického dedikovaného nebo fyzického managed serveru. Výhodou nabízených konfigurací virtuálních serverů je, že v případě přetížení virtuálního serveru jedním z uživatelů nejsou omezeni ostatní uživatele serveru.

2. Jaký je rozdíl mezi dedikovaným a managed serverem?

Popis rozdílu mezi těmito variantami naleznete v tomto článku.

3. Jaký garantovaný výkon při koupi virtuálního managed serveru?

Záleží na počtu zakoupených rozšiřovacích modulů. Minimální konfigurace je 512 MHz (procesor), 512 MB RAM (operační paměť), 20 GB HDD (disková kapacita). K této konfiguraci je možné přidat libovolný počet rozšiřovacích modulů. Jeden modul má pak výkon 256 MHz (procesor), 256 MB RAM (operační paměť), 10 GB HDD (disková kapacita). Minimální hodnoty jsou garantovány, dle zakoupeného tarifu. Výhodou je dynamická agregace, to znamená že, pokud z procesoru může virtuální server využít více, tak využije po nezbytně dlouhou dobu.

4. Na jakém operačním systému managed server beží?

Všechny managed servery na operačním sytému Linux, konkrétně jde o distribuci CentOS, který je doplněn našim systémem pro správu managed serveru.

5. Jaká je konektivita?

Jedná se o 1Gbps.

6. Je možné využívat služby mail serveru?

Ano, u každé domény založené v administraci managed serveru je možné vytvořit neomezený počet e-mailových schránek. Základní kapacita každé schránky je 200 MB. Tento prostor lze za jednorázový poplatek navýšit (více informací).

7. Co vše je započítáno do diskové kapacity managed serveru?

Počítá se prostor, který zabírají databáze a prostor pro data (FTP). Také je nutné počítat, že několik GB obsadí operační systém, který musí být na serveru nainstalován. Prostor obsazený e-mailovými schránky se do diskové kapacity nepočítá.

8. Je omezen měsíční přenos dat?

Ne, přenos dat je neomezený.

9. Získám při koupi managed serveru i technickou podporu?

Ano, technická podpora pro managed servery funguje nonstop.

10. Je možné virtuální managed server zdarma vyzkoušet?

Ano, můžeme Vám nabídnout demo virtuálního serveru, které můžete po dobu 14 dnů bezplatně testovat. V případě zájmu můžete kontaktovat technickou podporu.

11. Co bych měl ještě o virtuálních managed sereverech vědět?

Při zakoupení managed serveru neplatíte žádné zřizovací poplatky. Případně Vám můžeme zdarma nabídnout asistenci při převodu dat na managed server, zakoupený u nás. Samozřejmostí je i možnost využití našeho DNS serveru, kde můžete založit neomezený počet domén.

Varianta virtuálního managed serveru je vhodná i pro další prodej služeb Vašim zákazníkům. Je totiž možné pro každou doménu nastavit vlastní přístupové údaje do administrace. Rovněž umožňujeme použití Vámi dodaných grafických symbolů a log.

INFO: Naši nabídku virtuálních serverů naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *