1. Co je virtuální server?

Virtuální server vzniká vyhrazením hardwarových prostředků fyzického serveru, který se tak rozdělí mezi několik uživatelů dle zakoupeného výkonu. Je to ideální řešení pro zákazníky, kterým nestačí klasický webhosting, ale nevyužili by celé kapacity fyzického dedikovaného nebo fyzického managed serveru. Výhodou nabízených konfigurací virtuálních serverů je, že v případě přetížení virtuálního serveru jedním z uživatelů nejsou omezeni ostatní uživatele serveru.

2. Jaký je rozdíl mezi dedikovaným a managed serverem?

Popis rozdílu mezi těmito variantami naleznete v tomto článku.

3. Jaký garantovaný výkon při koupi virtuálního dedikovaného serveru?

Záleží na počtu zakoupených rozšiřovacích modulů. Minimální konfigurace je 512 MHz (procesor), 512 MB RAM (operační paměť), 20 GB HDD (disková kapacita). K této konfiguraci je možné přidat libovolný počet rozšiřovacích modulů. Jeden modul má pak výkon 256 MHz (procesor), 256 MB RAM (operační paměť), 10 GB HDD (disková kapacita). Minimální hodnoty jsou garantovány, dle zakoupeného tarifu. Výhodou je dynamická agregace, to znamená že, pokud z procesoru může virtuální server využít více, tak využije po nezbytně dlouhou dobu.

4. Na jakém operačním systému managed server beží?

U dedikovaných serverů je výběr operačního systému individuální. V základní nabídce máme operační systém Linux v distribucích Debian, Ubuntu a CentOS. Je však možné se dohodnout na instalaci jiného operačního systému Vašeho výběru. Je také možné provést instalaci operačního systému MS Windows. Zde je však nutné nám dodat vlastní kompatibilní licenci.

5. Instalaci operačního systému provedete Vy nebo ji musím provést sám?

Instalaci zvoleného operačního systému provedeme za Vás.

6. Jakým způsobem mohu k serveru přistupovat?

Po instalaci operačního systému Vám pošleme přístupové údaje pro SSH.

7. Jaká je konektivita?

Jedná se o 1Gbps.

8. Je možné využívat služby mail serveru?

Ano, po indivudální dohodě Vám umožníme využívat náš mail server. Následně lze pro každou doménu vytvořit neomezený počet e-mailových schránek. Základní kapacita každé schránky je 200 MB. Tento prostor lze za jednorázový poplatek navýšit (více informací).

9. Co vše mohu na dedikovaném serveru provozovat?

Zde je to zcela na Vás, od nás obdžíte připravený operační systém a do dalšího využití dedikovaného serveru nezasahujeme.

10. Mohu využívat Váš DNS server?

Ano, na našem DNS serveru můžete vytvořit neomezený počet domén.

11. Je omezen měsíční přenos dat?

Ne, přenos dat je neomezený.

12. Získám při koupi dedikovaného serveru i technickou podporu?

Virtuální dedikovaný server a jeho dostupnost je nonstop monitorována. Po instalaci operačního systému je však správa serveru zcela na uživateli, je tedy nutné znát správu operačního systému přes příkazovou řádku.

13. Je možné virtuální dedikovaný server zdarma vyzkoušet?

Ano, můžeme Vám nabídnout demo virtuálního serveru, které můžete po dobu 14 dnů bezplatně testovat. V případě zájmu můžete kontaktovat technickou podporu.

14. Za jak dlouho bude dedikovaný server připraven k použití?

Server může být dostupný v rámci minut po uhrazení fakturace.

Comments

    1. Tomáš Kolek

      Dobrý den,
      děkujeme za Váš dotaz. Ano, jak je psáno v článku, můžeme Vám nabídnout demo virtuálního serveru, které můžete po dobu 14 dnů bezplatně testovat. V případě zájmu můžete kontaktovat technickou podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *