Pokud potřebujte, aby do redakčního systému WordPress přistupovalo více uživatelů, je možné v administraci založit další účty s různými oprávněními.

Založení uživatele můžete provést v sekci “Uživatelé” – “Vytvořit uživatele“.

Povinným údajem je pouze uživatelské jméno, email nového uživatele a heslo. Zároveň lze zvolit, aby se heslo automaticky odeslalo na email nového uživatele.

V základnim nastavení existuje 5 uživatelských úrovní, níže je popsáno co může, který uživatel v redakčním systému provádět.

  • Návštěvník – může pouze číst příspěvky, vkládat komentáře a upravovat svůj vlastní profil.
  • Spolupracovník – může vytvářet stránky nebo příspěvky, které však musí před publikováním schválit administrátor nebo šéfredaktor, nemůže vkládat mediální soubory.
  • Redaktor – může vytvářet a publikovat stránky nebo příspěvky, také může své vlastní příspěvky editovat. Může nahrávat mediální soubory.
  • Šéfredaktor – má přístup ke stránkám a příspěvkům všech uživatelů, které může editovat, mazat, může také vytvářet a upravovat rubriky.
  • Administrátor – nemá žádné omezení, můžete provádět cokoliv.

V případě, že potřebujete editovat nastavení již vytvořeného uživatele, tak stačí kliknout v administraci na sekci “Uživatelé” a v přehledu uživatelů kliknout na jméno, které chcete editovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *