V případě, že potřebujete obnovit svůj web ze zálohy, je zapotřebí obnovit jak obsah FTP, tak databáze. V obou případech se zálohy vyvolávají přes administraci, kterou naleznete na stránce https://admin.gigaserver.cz/ v sekci „Administrace„.

Po přihlášení do administrace služeb přejděte do menu „FTP“. Zde naleznete ve spodní části možnost „Nahrát dostupné zálohy na FTP“ (vizte obrázek níže). Po stisknutí budou následně do 15 minut na FTP nahrány dostupné zálohy, a to do složky „DocasneVyvolaneZalohy“. Data na FTP zálohujeme týdně a k obnově jsou dostupné 2 zálohy zpětně.

Pro stáhnutí zálohy je zapotřebí se přihlásit na FTP (návod na připojení pomocí nejpopulárnějších FTP klientů je možné naleznout zde) a ze složky „DocasneVyvolaneZalohy“ soubor se zálohou stáhnout – v názvu se vždy nachází datum provedení zálohy (například jaknainstalovat.cz-backup-2015-08-23.tar.gz). Soubor po stažení rozbalíte například přes program WinRAR.

Rozbalenou zálohu je zapotřebí následně na FTP umístit namísto stávajících dat – ta můžete předtím stáhnout (pro provedení zálohy) s následným smazáním či adresář přejmenovat třeba na zaloha_jaknainstalovat.cz.

Po přihlášení do administrace přejděte do menu „Databáze“. Zde naleznete seznam databází na svém webhostingu a u každé z nich možnost „Nahrát dostupné zálohy na FTP“ (vizte obrázek).

zaloha_db

Po stisknutí budou následně do 15 minut na FTP nahrány dostupné zálohy, a to do složky „DocasneVyvolaneZalohy“. Databáze zálohujeme denně a k obnově je dostupných až 10 záloh zpětně.

Pro stáhnutí zálohy je zapotřebí se přihlásit na FTP (návod pro připojení pomocí nejpopulárnějších FTP klientů je možné naleznout zde) a ze složky „DocasneVyvolaneZalohy“ soubor se zálohou stáhnout – v názvu se vždy nachází datum provedení zálohy (například mysqld-jaknainstalovat_cz_db-2015-08-30-07_39.gz). Soubor po stažení rozbalíte například přes program WinRAR.

Abyste importovali zálohy, je zapotřebí provést následující kroky:

1. Přihlásit se do phpMyAdmin

phpMyAdmin naleznete na adrese mysql.gigaserver.cz – návod na přihlášení můžete naleznout na tomto odkaze. V případě neznalosti hesla k databázovému účtu doporučujeme pro provedení obnovy založit účet zcela nový kvůli tomu, aby nedošlo k přerušení spojení mezi webem a databází (vizte nápověda zde).

2. Provést zálohu aktuální databáze (doporučeno)

Po přihlášení k dané databázi můžete provést její zálohu prostřednictvím exportování – záložka „Export“ v horním menu – vizte nápověda zde.

3. Odstranit stávající data z databáze

To můžete provést například tak, že označíte všechny tabulky prostřednictvím možnosti „Zaškrtnout vše“ a zvolíte možnost „Odstranit“ (vizte obrázek):

dbsm4. Import zálohy

Import zálohy poté provedete rovněž prostřednictvím phpMyAdmin, a to na záložce „Import“ v horním menu – vizte nápověda zde.

V případě, že importujete velký SQL soubor, můžete využít utilitu BigDump.php.

Je samozřejmě možné k obnově založit zcela novou databázi a do ní zálohu naimportovat – v tomto případě je však zapotřebí provést úpravu názvu databáze v konfiguračních souborech na FTP.

V případě potíží můžete kontaktovat technickou podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *