V tomto článku uvádíme nejvyšší povolenou velikost e-mailové zprávy, a to pro odchozí i příchozí poštu. Toto pravidlo platí pro všechny schránky využívající e-mailové služby u naší společnosti Gigaserver.

U všech našich hostingových tarifů je možné přes náš mail server přijímat a odesílat zprávy s maximální velikostí 50 MB. Pokud často posíláte zprávy s velkými přílohami a chcete eliminovat časté promazávání schránek, může se Vám hodit navýšení kapacity schránky. Nabízíme pro Vás také alternativu s neomezenou kapacitou schránky, a to v rámci našeho balíčku Extra.

Je třeba si uvědomit, že celých 50 MB není určeno čistě pro text zprávy a případné přílohy, jelikož e-mail sám o sobě již obsahuje nějaká data v základu (např. hlavičku s podrobnými informacemi o zprávě). Pokud e-mailové schránky využíváte skrze e-mailového klienta (MS Outlook, Thunderbird , Mail), tak celková velikost zprávy naroste ještě více, jelikož se emailové zprávy transformují před odesláním do kódování base64. Kódování base64 zapříčiní, že velikost zprávy ve výsledku naroste o dalších cca 33%.

 

TIP: Některé servery přijímají pouze zprávy do 10 MB. U příjemce si můžete ověřit, zda svoji zprávu s velikostí až 50 MB může přijmout.

Pro srovnání zde máte přehled velikosti e-mailových zpráv u nejpoužívanějších emailových serverů:

Seznam.cz – 25 MB

Gmail.com  – 25 MB

Centrum.cz – 15 MB

Yahoo.com – 25 MB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *