Nabídka fakturace a platby umožňuje správu fakturací, ať už vystavených, či již uhrazených.

Seznam fakturací

Tabulka s fakturacemi je rozdělena do karet dle roku vydání faktury. Obsahuje mimo jiné i kartu Archiv, ve kterém naleznete své fakturace vystavené ještě před spuštěním tohoto systému. Každá karta potom obsahuje tabulku se seznamem fakturací vystavených v daném období. Tabulka je rozdělena na 3 části:

  • Výzvy k platbě – jedná se o fakturace vytvořené automatickým systémem či uživatelem přes nabídku Služby, přes které je možné poplatek za služby uhradit. Pokud je již výzva k platbě uhrazena, je k výzvě k platbě přidělen daňový doklad (viz níže) a u výzvy k platbě svítí ikonka
  • Daňové doklady a opravné daňové doklady – jedná se o fakturace vystavené po přijmutí platby, které je možné zanést do účetnictví. Opravný daňový doklad je vystaven za předpokladu, že jsme zaplacenou službu nebyli schopni dodat či byla z jiného důvodu stornována.
  • Platby a operace – seznam plateb, které byly použity k provedení úhrady výzvy k platbě. Pokud výzva k platbě prozatím uhrazena není, je možné zde fakturaci smazat přes ikonku . Je-li naopak již nějaká platba přiřazena, je možné si rozkliknout její detail přes ikonu  .

U každé faktury (ať už se jedná o výzvu k platbě, daňový doklad, či opravný daňový doklad) je možné si rozbalit položky služeb, které jsou na faktuře vystaveny skrze ikonku Zobrazit položky dokladu. Stejnou ikonkou je naopak možné rozbalený seznam znovu schovat.

Zobrazení konkrétní fakturace

Pokud kliknete na číslo faktury, otevře se nové okno se samotnou fakturací. Ve spodní části je u uhrazených fakturací možné si poslat fakturaci na e-mail či vygenerovat PDF soubor s fakturou. U neuhrazených fakturací se k těmto možnostem přidávají i možnosti zaplatit fakturaci kreditem (kredit je možné přidat v nabídce Kontakty ), kartou, PayPalem či přes QR platbu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *