Zde záleží jaký typ e-mailového aliasu potřebujete nastavit. Existují dva typy, které můžete na našem hostingu nastavit.

a) E-mailový alias uživatele – tento alias platí pro jednu konkrétní schránku (např. neco@vasedomena.cz), v administraci můžete nastavit, aby do této schránky byly doručovány i zprávy, které by odesilatel zaslal na jesteneco@vasedomena.cz, info@vasedomena.cz, atd. Všechny možnosti, které nastavíte jako aliasy pak budou doručovány do neco@vasedomena.cz. E-mailový alias je možné nastavit v administraci služeb v sekci “Emaily”.

ealias

Do pole “Aliasy” tak stačí napsat ty verze emailu, které mají platit pro reálně existující schránku. Pokud nastavujete více aliasů, oddělte je středníkem ;.

b) E-mailový alias domény – tento alias funguje tak, že se nastavujte v rámci všech schránek na doménách. Tento emailový alias je možné nastavit v případě, že budete mít schránku např. neco@vasedomena.cz a budete chtít, aby do stejné schránky chodily i zprávy adresované ne neco@vase-domena.cz. Takto to bude fungovat v rámci celé domény, takže pokud budete mít další schránku jmeno@vasedomena.cz a bude nastaven emailový alias vase-domena.cz, dojde k tomu, že zprávy psané na jmeno@vase-domena.cz budou doručeny do jmeno@vasedomena.cz. Tento typ emailového aliasu lze nastavit pro libovolný počet domén. Podmínkou, aby aliasy fungovaly je to, že všechny domény musí mít emaily nasměrované na náš mail server. Pro nastavení doménového emailového aliasu kontaktujte technickou podporu webhostingu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *