INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

Pluginy slouží k rozšíření funkcí systému WordPress. Takových rozšíření existuje několik tisíc a lze pomocí nich efektivně upravit redakční systém dle potřeby. Drtivá většina pluginů je zcela zdarma nebo alespoň základní funkce pluginu jsou zdarma. Instalace se provádí v administraci v sekci “Pluginy” – “Instalace pluginů”.

Před instalací si můžete prohlédnout doporučené pluginy a nejčastěji používané. Pokud znáte název konkrétního pluginu je možné jej vyhledat v poli “Hledat pluginy”. V tomto poli lze hledat i dle klíčového slova (doporučujeme angličtinu). Po tom co se požadovaný plugin zobrazí, stačí kliknout na “Instalovat”. Potom co instalace proběhne, zobrazí se odkaz “Aktivovat plugin”. Následně se plugin zobrazí jako položka někde v levém menu. V sekci “Pluginy” – “Přehled pluginů” naleznete aktuálne instalované pluginy a lze je zde aktiovat, deaktivovat, mazat nebo aktualizovat.

V případě, že máte plugin stažený v počítači ve formátu .zip, je možné jej instalovat kliknutím na odkaz “Nahrát plugin”. Následně ve svém PC naleznete instalační soubor a provedete instalaci.

plugins

Pokud potřebujete najít nějaký plugin, víte jakou funkci potřebujete a nevíte název, doporučujeme použít vyhledávač např. google, v angličtině popsat co hledáte a vyhledat. Je pravděpodobné, že nějaký plugin s danou funkcí bude existovat. Případně je možné hledat pluginy na stránce https://wordpress.org/plugins.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *