INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

Ve WordPressu lze menu tvořit různými způsoby. Buď se stránky automaticky přidávají do menu po publikování  a příspěvky se přidávají do archivu kategorií nebo se menu tvoří v administraci v sekci “Vzhled” – “Menu”. Záleží také na použité šabloně vzhledu. Některé šablony totiž mají více menu a v nastavení vzhledu je pak nutné speficikovat, do které části stránky vytvořené menu patří. Ve chvíli kdy založíte menu v nastavení vzhledu a specifikujete umístění, přestanou se stránky do menu umisťovat automaticky po publikování stránky.

Příklad nastavení menu v sekci “Vzhled”.

Nejdříve je nutné menu vytvořit. Stačí vyplnit název menu a kliknout na “Vytvořit menu”.

nmenu

Nyní je možné přidat do menu stránky, rubriky i externí odkazy. Stránky, které mají být v menu stačí zaškrtnout a kliknout na “Přidat do menu”. Pokud chcete, aby některá položka v menu měla nějakou položku nadřazenou, stačí položku uchopit myší a posunout směřem doprava. V nastavení menu je také možné vybrat umístění v šabloně a nastavit, že se do menu budou automaticky přidávat stránky. Po kliknutí na šipku směřem dolů u položky menu je možné provést další nastavení, např. změnit text odkazu v menu nebo položku odstranit. Změny v menu se uloží po kliknutí na “Aktualizovat menu”.

 

menu2

Pozn. Umístění menu lze nastavit i na kartě “Umístění v šabloně” a u některých šablon i v sekci “Vzhled” – “Přízpůsobit”.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *