Postup, aby byl výpadek co nejmenší, je následující.

 • Začněte objednávkou převodu domény a hostingového tarifu skrze náš objednávkový formulář. Po ověření dostupnosti domény Vám formulář nabídne možnost „Převést doménu nebo zřídit hosting“. Tuto možnost prosím zvolte a pokročte dále v objednávce.
 • V dalším kroku vyberte webhostingový tarif a poté proveďte úhradu fakturace, která Vám přijde obratem na email. Více informací ohledně provedení objednávky naleznete v článku „Jak mohu provést objednávku Vašich služeb?
 • Po přijetí platby budou služby automaticky aktivovány a následně obdržíte email s detaily k převodu domény pod naší správu. Pro převod .CZ doménu Vám pošleme autorizační kód (AUTH-ID) k převodu domény (více zde), u generických a .EU domén Vás požádáme o zaslání hesla AUTH-ID, které zjistíte u současného registrátora domény.
 • V tu chvíli budete vědět, že službu máte aktivní a můžete si tam předpřipravit data a emaily.
 • Data, která k nám převádíte, si můžete před změnou DNS záznamů zobrazit například pomocí souboru hosts (více zde).
 • Až budete mít hosting správně z Vaší strany nastaven, tak získané heslo (AUTH-ID) můžete zadat v administraci služeb na https://admin.gigaserver.cz/ v sekci Domény k převodu nebo nám můžete heslo přeposlat a převod domény zahájíme za Vás. Doporučujeme při převodu ponechat možnost “Změnit DNS na GIGASERVER.CZ”, aby se doména v pořádku načítala z našich serverů.

Comments

  1. Tomáš Kolek

   Dobrý den,
   pokud si přejete převést doménu na nového uživatele, je potřeba se přihlásit do systému na stránce admin.gigaserver.cz. V nabídce “Služby” pomocí tlačítka “Hromadné operace” můžete převod domény na nového uživatele zahájit. Bližší informace naleznete v návodu https://kb.gigaserver.cz/prevedeni-sluzby-pod-jiny-subjekt/
   Pěkný den.
   Tomáš Kolek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *